16 april 2007
De Hogeschool Utrecht start in september samen met de Vereniging voor Oppervlaktetechnieken van Materialen (VOM) de nieuwe duale hbo-opleiding Oppervlaktetechnologie.
Deze is met name bedoeld voor medewerkers die werkzaam zijn in de oppervlaktebehandeling. De opleiding biedt voordelen voor zowel de student als het bedrijf. Dankzij de associaties met praktische toepassingen vanuit de eigen werksituatie kan de deelnemer zich relatief snel en gemakkelijk de theorie eigen maken. Bovendien krijgt het bedrijf via de deelnemer toegang tot nieuwe en direct toepasbare kennis. Daarnaast voert de deelnemer twee innovatieprojecten uit binnen het eigen bedrijf.
De VOM heeft vooraf een onderzoek uitgevoerd onder haar leden. Daaruit blijkt dat grote behoefte bestaat aan hoger opgeleid personeel om de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Op 27 april is er bij de Hogeschool Utrecht een informatiebijeenkomst over de nieuwe opleiding.
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.