27 november 2009
Bfi Optilas presenteert onder meer producten van SPI, fiberlaserfabrikant van het eerste uur. Voorbeelden daarvan zijn een gepulste fiberlaser, een 400 W CW fiberlaser en een compact graveersysteem op basis van een fiberlaser.
Het graveersysteem is onder andere geschikt voor het graveren van typeplaatjes, het voorzien van bijvoorbeeld RVS onderdelen van een logo, serienummer of barcode. Bfi Optilas beschikt over een applicatielab waar het de haalbaarheid van een aanvraag of idee voor een specifieke laserbewerking kan onderzoeken. Voor complexere testen kan een aanvraag ook doorgestuurd worden naar het applicatie-lab van fabrikanten zoals SPI.
Van haar nieuwe leverancier Century Sunny introduceert Bfi Optilas een nieuwe lijn optische scanners en scanheads. Deze essentiële laseraccessoires zijn er voor bundeldiameters tot maximaal 32 mm, en kunnen direct aangestuurd worden of met scan-software.
Om de ultrakorte pulslasers die steeds meer worden toegepast voor industriële materiaalbewerkingen, te kunnen leveren, vertegenwoordigt Bfi Optilas Quantronix. Dit bedrijf produceert onder andere de Integra lasers. Deze industrieel ontworpen korte-puls lasers onderscheiden zich door een thermisch stabiel design in één geïntegreerde behuizing. De laser kan worden gecombineerd met een processhead of een scanhead voor materiaalbewerkingen.
Verder levert Bfi Optilas ook state-of-the-art diode lasers en diode gepompte solid state lasers voor 1064, 532 en 355 nm. Door de kortere golflengten zijn deze lasers ook geschikt voor andere toepassingsmogelijkheden. Deze lasers hebben zeer hoge piekvermogens en een zeer goede bundelkwaliteit. Toepassingsgebieden zijn materiaalbewerkingen zoals graveren, diep graveren, snijden, lassen, boren en waferprocessing.
Bfi Optilas, standnummer 98
| De FDP BrancheBarometer Plaatbewerking peilt iedere maand de economische stand van zaken in de plaatwerksector. Een cijfer boven de 50 betekent groei, een cijfer onder de 50 duidt op krimp. Hieronder het cijfer over de afgelopen maand. | ![]() |
|||
| apr | mrt | |||
| Plaatbewerking | 56.6 | 55.7 | ||
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.