8 april 2008

Darley kijkt terug op een geslaagde Techni-Show. De bezoekers hadden met name aandacht voor de vernieuwde Mini-Line.
De Limburgse producent noemt deze semi-automatische pons-knipinstallatie uit de Mini-Line range een probate machine voor het knippen en ponsen van staalbouwelementen in grote en kleine aantallen. Op grond van de halfautomatische werkwijze van de installatie loopt deze sneller dan een handbediende machine en verwezenlijkt zo kortere cyclustijden. Een ander voordeel van de halfautomatische configuratie is dat deelautomatisering naar handbediening mogelijk is.
De Mini-Line combineert drie machines met elkaar: een schaar- een pons- en uithoekinstallatie. Een bijzonder kenmerk is de automatische materiaaltoevoer voor de vlakstaal schaar aan de achterzijde van de machine. Het toevoeren en knippen van het materiaal wordt gestuurd afhankelijk van het arbeidsverloop aan de ponszijde. Na het knippen transporteert een transportband de geknipte delen automatisch in een voor de bediener ergonomisch gunstige hoogte zodat hij deze voor de ponsbewerking gemakkelijk uitnemen kan.
Voor een snelle gereedschapswissel beschikt de Mini-Line over een revolver met zes ponsgereedschappen. De wisseling kan met de hand of programma gestuurd plaats vinden. Deze gepatenteerde gereedschapwissel zorgt in alle zes posities voor de volle ponskracht.
Afkantpers
Veel interesse ging ook uit naar de vernieuwde EHP range afkantpersen type TL (Top Line). In combinatie met een ACS-Laser hoekmeet systeem wordt tijdens het buigen de buighoek en de terugvering gemeten. Dit resulteert in een tot op een halve graad nauwkeurige hoek zonder dat men zich over de materiaal kwaliteit en walsrichting hoeft te bekommeren. Uitermate geschikt voor kleine series die direct moeten passen aldus Darley. Maar niet alleen voor kleine series is deze hoekmeting een aanwinst. Op de buigcel met afkantpers en robot wordt nog eens duidelijk gemaakt dat gerobotiseerd werken zonder kwaliteitverlies kan verlopen. Ook tijdens het robot buigen wordt de hoek automatisch gecorrigeerd en zal de robot in een constante kwaliteit eindproducten netjes afstapelen. Door de eenvoudige programmering van de robot is het kantproces snel om te zetten in een geautomatiseerd systeem. Verder heeft deze robotopstelling diverse voordelen. Zo kan overdag handmatig gekant worden op de pers door de robot buiten het werkgebied weg te zetten. Doordat de robot volgens een portaalsysteem werkt behoeft de afkantpers niet verhoogd opgesteld te worden en blijft het gehele werkgebied voor de pers volledig toegankelijk.
De semi-automatische pons-knipinstallatie uit de Mini-Line range is een probate machine voor het knippen en ponsen van staalbouwelementen in grote en kleine aantallen.
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.