9 september 2008
Grote consumenten-bestelsites als bol.com en neckermann.com hebben als voorbeeld gediend voor het nieuwe klantportaal van Linde Gas Benelux. De communicatie met www.lindegasonline.nl is vereenvoudigd door de uitbreiding met een voor industriële begrippen opvallend gebruiksvriendelijke webcatalogus. De enige beperking is, dat via de site vooralsnog alleen levering in Nederland mogelijk is.

Zelf omschrijft Marco van Dorp, e-Marketing Officer bij Linde Gas in Schiedam, de website als uitvoeriger, maar vooral sneller en eenvoudiger dan voorheen. "Als je wilt dat een dergelijke website in business-to-business ook daadwerkelijk wordt gebruikt, zul je moeten zorgen dat hij oogt en werkt als de bekende consumenten-bestelsites. Dat is nu het geval."
Het bestellen van technische en Foodgrade cilindergassen, alsmede koudemiddelen was al mogelijk voor de klanten. Maar van de cosmetische upgrade van de site maakte Linde meteen gebruik om een aantal faciliteiten uit te breiden of in te voeren. Van Dorp: "Het bestellen van cilinders en koudemiddelen is met name uitgebreid met de mogelijkheid tot inzage in de administratie die voortvloeit uit bestellingen, zoals afleverdocumenten, afname-overzichten en vooral eerdere facturen en eventueel openstaande posten als PDF-bestanden die direct kunnen worden uitgeprint."
Ook is aandacht besteed aan het beveiligingsaspect. "Na het inloggen vinden alle transacties plaats via het beveiligde deel van de site", aldus Van Dorp. "En naast een eigen password heeft een gebruiker zelf ook vastgesteld, welke informatie hij wel of niet wil kunnen inzien. Elke collega zal dus zelf moeten beschikken over een gebruikers-ID, password en autorisatieniveau."
Product- en veiligheidsinformatie, die tot op heden alleen te vinden was op www.lindegasbenelux.com, vinden afnemers nu ook op het vernieuwde klantportaal.
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.