15 december 2008
Heudra Tools combineert zijn kennis op het gebied van standaard en speciale (magnetische) opspansystemen en hun toepassingen sinds kort met de totaal opspanoplossingen van SAV Workholding. SAV is fabrikant en leverancier van opspanproducten en neemt een sterke positie in op de Europese markt voor magneet spanmiddelen. De nadruk ligt sterk op effectiviteit, kwaliteit en precisie.


SAV niet alleen leverancier, maar presenteert zich als partner in het gehele fabricageproces. Het Heudra team ontwikkeld en construeert in nauwe samenwerking met SAV op de situatie toegesneden producten. "Naast het uitgebreide standaardpakket, komen maatwerk rendementvolle opspanmiddelen nu binnen handbereik", aldus de verspaningsspecialist in Kesteren.
SAV heeft inmiddels 20 jaar productie ervaring met 150 medewerkers. Vanuit Mittweida worden alle producten ontwikkeld en ontworpen op moderne CAD tekensystemen, waarbij ook aangeleverde (product)tekeningen uit Solid Works, Catia V5, NesCad 2005, Autocad R14, Euklid Design et cetera kunnen worden verwerkt. De uiteindelijke productie vindt plaats met een modern machinepark. Een intern kwaliteitsmanagement zorgt voor een gegarandeerde precisie en kwaliteit.
Wie belangstelling heeft voor het standaard assortiment van SAV, kan bij Heudra Tools de catalogus aanvragen. Het assortiment omvat permanent magneten, elektro magneten, demagnetiseer tafels, hefmagneten, palletsystemen, magnetische hulpstukken en klein-magneten, slijptafels, machineklemmen, vacuümspanplaten et cetera. Ook heeft SAV speciale magneettafels voor slijpbewerkingen, bewerken van hardmetaal, automatische magneettafels et cetera.
Flexibele werkstuk opspanning
Inmiddels deden vele Heudra klanten hun voordeel met 2-polige magnetische modules. Deze zogenaamde elektro-permanent magnetische modules worden gemagnetiseerd door middel van een korte elektrische puls en zijn voorzien van een stekkeraansluiting. Eenmaal gemagnetiseerd kan de stekker worden verwijderd en blijft de module magnetisch totdat deze met een tegenpuls wordt gedemagnetiseerd.
Deze elektro-permanent modules zijn geschikt voor frees-, erodeer- en slijpbewerkingen. Ze kunnen worden voorzien van een nulpunt spansysteem, waardoor het werkstuk van de eerste tot de laatste bewerking op verschillende machines ingezet kan worden, zonder dat deze van de magneetmodule verwijderd hoeft te worden. Hierdoor is opnieuw uitklokken overbodig en wordt de nauwkeurigheid behouden.
Natuurlijk kunnen meerdere modules gelijktijdig op bijvoorbeeld een freesmachine worden ingezet om snel en effectief werkstukken magnetisch op te spannen. Dat betekent volgens Heudra Tools een prijsgunstige oplossing, omdat hierdoor geen grote magneetspanplaten hoeven te worden ingezet. De modules zijn verkrijgbaar in diverse standaard afmetingen of speciaal op maat gemaakte afmetingen.
Uitgevoerd met een slim positioneringsysteem met vaste en mobiele poolextensies zorgt de tafel ervoor dat het product zonder te vervormen kan worden opgespannen. De tafels kunnen zowel horizontaal als verticaal worden geplaatst, waardoor ze optimaal zijn in te zetten op kolommen, bedfrezen, kotterbanken en dergelijke. Dankzij deze magneettafels kant een product aan vijf zijden rondom worden bewerkt
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.