9 januari 2009
De Brabantse Ontwikkelings Maatschappij (BOM) heeft samen met investeerder Gavilan een belang van 16 procent genomen in WWA Holding in Best. WWA (World Wide Automation) maakt flexibele productiecellen, met name voor de metaal.

WWA ontwikkelt en verkoopt producten voor industriële automatisering en heeft een besturingsconsole met programmatuur ontwikkeld die CADCAM data kan omzetten naar robotcode. Door deze software te integreren in een robot ontstaat een zogenaamd Flexible Production Center (FPC), dat kan worden ingezet in geautomatiseerde productieprocessen.
WWA brengt standaard FPC cellen op de markt, maar kan ook klantspecifieke oplossingen leveren. De FPC toepassing van WWA maakt het onder andere mogelijk dat er 6-assig simultaan gefreesd kan worden. De FPC is een speciale besturingsconsole met programmatuur om van een bestaande industriële robot een bewerkingscenter met meerdere assen te maken. Hierdoor behoort het tijdrovende programmeren van een robot tot het verleden. Met de software van WWA kan de robot namelijk worden geprogrammeerd in standaard ISO code. De meeste robots zijn niet geschikt voor het freesproces omdat ze de vereiste precisie missen. Met de FPC toepassing van WWA kan op circa 0.1 mm nauwkeurig gefreesd worden in harde materialen als aluminium, composiet, kunststof en hout. Freesmachines hebben normaal gesproken 5 assen. De 6-assige freesmachine kan uitgebreid worden met een 7e as, waardoor het bereik vergroot wordt naar meer dan 20 meter.
De FPC's zijn kostenbesparend omdat handmatig programmeren niet meer nodig is. Door het grote bereik is het mogelijk te werken met lange productielijnen waardoor het bijvoorbeeld geschikt is voor gebruik in de scheepsbouw. FPC's kunnen ook worden gebruikt voor slijpen en waterjet of laserjet snijden. Het systeem is breed inzetbaar en multifunctioneel, doordat de FPC zelf haar eigen producten, gereedschappen en pallets kan beladen/ontladen.
Vorig jaar is het FPC van WWA tijdens de Techni-Show in Utrecht onderscheiden met een Zilveren Innovatie Award 2008.
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.