19 maart 2009
Op 18 maart en 19 maart is voor de tweede keer de vakbeurs voor Roestvrij staal en Aluminium in Nederland gehouden. De Americahal in Apeldoorn was de ontmoetingsplaats voor vakmensen uit de hele branche die met RVS of aluminium te maken hebben.



De ‘special interest' vakbeurs RVS en Aluminium bestaat sinds 2007. Het eerste jaar werd de beurs in Apeldoorn gehouden, het jaar daarop in het Belgische Antwerpen. Het eerste jaar hadden 110 standhouders zich aangemeld en de verwachting was dat dit aantal dit keer vanwege de recessie niet gehaald zou worden. Desondanks was de beurshal in Apeldoorn met bijna honderd standhouders goed gevuld. De exposanten varieerden van materiaalleveranciers tot verwerkers en van suppliers tot uitzendbureaus. Het accent op de beursvloer lag voornamelijk op de lastechniek. Veel toeleveranciers van lastechnische producten hadden een plek in Apeldoorn gereserveerd.
Behalve het bezoeken van standhouders, was er ook de mogelijkheid om verschillende lezingen bij te wonen. Ook hier was een grote rol weggelegd voor de lastechniek. Van de zeven RVS lezingen stonden er bijvoorbeeld vijf in het teken van deze verbindingstechniek. In samenwerking met de RVS Vereniging Noord-Nederland en het Aluminium Centrum had de beursorganisatie verschillende sprekers bereid gevonden om lezingen te houden. Zo vertelde Henk van Zijl van ITW Welding Products uit Oud-Beijerland het één en ander over de nieuwste generatie TIG stroombronnen en sprak Karol Henke van Viba over een alternatieve verbindingstechniek, die de voordelen van lijmen en mechanisch bevestigen in één systeem combineert.
Eén van de standhouders op de R&A beurs was Heurkens & van Veluw uit Oss. De toeleverancier van plaatwerk en framebouw is te spreken over de beurs. Hans Heurkens: "Het is een heel fijne beurs. De combinatie van vaktechnisch interessante lezingen en een expositie werkt goed. We hebben aardig wat toeloop op onze stand en de beurs op zich is goed verzorgd. We hebben een aantal goede contacten overgehouden aan deze dagen."
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.