14 december 2009
Transpondertechnologie verschaft een nieuwe hekgrendel van Euchner de intelligentie waarmee een toegangsdeur wordt bewaakt. Het is een duurzame, complete en breed toepasbare hekgrendel, die geschikt is voor alle soorten deuren.

In de greepmodule zitten twee transponders die door de elektronica in de vergrendelingsmodule worden herkend. In de greepmodule zit één van deze transponders in de behuizing verstopt, de andere zit in de tong waarmee de deur wordt vergrendeld. Doordat de transponders een unieke code hebben is manipulatie uitgesloten.
Het apparaat heeft zes halfgeleideruitgangen waarvan twee getakte veiligheidsuitgangen (fail-safe), de overige vier zijn statusmeldingen voor de besturing. De optionele knoppen op het deksel zijn vrij te bedraden.
De hekgrendel is in staat om deuren te vergrendelen met een belasting van 200 kg. De metalen conische vanger zorgt bij dichtslaan van de deur voor een goede mechanische geleiding en aanslag. Voor draaideuren (links of rechts) en schuifdeuren is slechts één uitvoering nodig. Met een slim mechanisme kan namelijk de bedieningsrichting worden gewijzigd.
Greepmodule, vluchtmodule, vergrendelingsmodule en knoppenmodule zijn in verschillende combinaties leverbaar. Op de website www.euchner.nl staan enkele filmpjes die de werking snel inzichtelijk maken.
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.