23 december 2009
De leiding en de medewerkers van de Askom Groep in Lochem gaan met een geweldig gevoel de feestdagen in. Vlak voor de kerst kreeg het full service lasbedrijf bericht dat het 8 kilometer laswerk mag verrichten voor de Tweede Coentunnel, die bij Amsterdam in aanbouw is.


"Dat betekent maanden werk voor zeker tien lassers", zegt Wim Barmentlo, bedrijfsleider bij Askom. "Dit is de grootste opdracht in de historie van ons bedrijf."
Askom is sinds het begin van dit jaar met de order voor de tunnel in de weer geweest. "We hebben veel gebeld, diverse offertes gemaakt en regelmatig de zaak ter plaatse bekeken", aldus Barmentlo. "Er waren veel kapers op de kust. Logisch natuurlijk, want de metaal heeft een flinke klap gehad en iedereen wil zo'n order graag hebben. Wij hebben de order nu zwart op wit en dat is zo vlak voor de kerstdagen een heerlijk gevoel. Zeker in het begin van het nieuwe jaar is altijd weer moeilijk om voldoende werk voor iedereen te krijgen."
Op de vraag waarom de Askom Groep deze order heeft gekregen zegt Barmentlo: "Vanwege onze technische kennis en de juiste prijs-kwaliteit verhouding." De order is volgens hem niet alleen van belang vanwege de omzet die er mee wordt gegenereerd, maar ook voor het vergroten van de naamsbekendheid in de markt. Askom is een full service lasbedrijf dat ondersteuning biedt bij metaal- en/of installatiewerkzaamheden van klanten op locaties door geheel Nederland. Ook kan het bedrijf in de eigen hal in Lochem certificeer werkstukken maken. Het bedrijf heeft zo'n dertig lassers in vaste dienst en kan bij grote drukte lassers inlenen. "We hebben ook een eigen engineeringsafdeling en een eigen lasschool", zegt Barmentlo. "We leiden onder meer op voor het UWV."
De laswerkzaamheden voor de Tweede Coentunnel gaan eind januari van start. De voorbereidingen zijn al begonnen. Askom moet zeecontainers kopen om alle apparatuur op te slaan en een schaftruimte regelen. De lassers starten zowel aan de noord- als aan de zuidzijde van de tunnel en zullen naar elkaar toe werken.
De Tweede Coentunnel komt ten oosten van de bestaande Coentunnel te liggen. Dagelijks passeren 120.000 voertuigen deze flessenhals in het wegennet rond de hoofdstad. Als de nieuwe tunnel in 2012 eenmaal gereed is, betekent dit een enorme verbetering voor de verkeerssituatie rond Amsterdam.
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.