11 januari 2010
KSB heeft een miljoenenopdracht ontvangen voor de levering van twee hoofdkoelwaterpompen voor de nieuwbouw van een energiecentrale in Rotterdam. In de Maasstad wordt een nieuwe hoogefficiënte met steenkool of biomassa gestookte centrale gebouwd, die een vermogen krijgt van 800 MW en die een rendement van 46 % zal bereiken.

Bij de pompen gaat het om verticale pompen van het type SEZA 20-140 met een open, halfaxiale waaier en een persflensdiameter van 2.000 mm. Elk van de twee pompen is voorzien van een frequentiegeregelde hoogspanningsmotor met een aandrijfvermogen van 4.000 kW. Onderdelen die met het medium in aanraking komen, zoals huis of waaier, zijn van zeewaterbestendig duplexmateriaal vervaardigd.
Tot de door KSB verworven opdracht behoren ook twee hulpkoelwaterpompen van het type Amacan S 850-550 alsmede terugslagkleppen met een diameter van 700 en 2.000 mm.
Voor dezelfde centrale verkreeg KSB eerder de opdracht voor de levering van de condensaatpompen. Naar verwachting worden de pompen in oktober 2011 geleverd.
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.