11 maart 2010
De Techni-Show is voor Kullen een gelegenheid om een nieuwe ontbraammachine te presenteren. De ontbraammachine EM3-ZSB van het Duitse dochterbedrijf HK Entgrattechnik wordt gekenmerkt door een speciaal aandrijfconcept.

De aandrijving van de EM3-ZSB wordt gerealiseerd zonder overbrengingen, waardoor de machine geruisarm werkt en bovendien weinig onderdelen heeft die aan slijtage onderhevig zijn. Het afbramen zelf gebeurt door middel van een rotatiekop met schotelborstels die gelijktijdig roteren, circuleren en horizontaal bewegen. Deze bewegingen zorgen voor een gelijkmatige ontbraming van buizen en complexe profielen. "Dat maakt de machine erg efficiënt", legt productleider Rainer Meeh van HK Entgrattechnik uit. "Bovendien gebeurt alles in één opspanning."
Het compenseren van borstelslijtage gaat elektrisch en wordt door middel van één druk op de knop gerealiseerd. Borstels kunnen gekozen worden uit verschillende bezettingen, ieder met een eigen toepassing. De EM3-ZSB is geschikt voor buizen van minimaal 10 mm rond en maximaal 200 mm rond. "Wij zijn erg trots op deze machine", vertelt Meeh. "We hebben ervoor gekozen om de machine voor het eerst te tonen tijdens de Techni-Show, omdat wij te spreken zijn over de kwaliteit van de bezoekers. Dat zien we ook terug in de getoonde interesse in onze producten."
Meer nieuws over de Techni-Show vindt u hier