19 april 2010
De weg omhoog uit het economische dal is definitief gevonden. Die conclusie trekken de organisatoren van de vakbeurzen Tube en wire, die van 12 tot en met 16 april zijn gehouden in het beurscomplex van het Duitse Düsseldorf. De internationale vakbeurzen voor de buis- en draadindustrie trokken samen 69.200 bezoekers, iets minder dan de vorige keer in 2008.




In haar slotbericht spreekt de beursorganisatie zelfs van een ‘euforische stemming' onder de ruim 2400 exposanten. Dat bleek in de praktijk echter nog wel mee te vallen, zo viel bijvoorbeeld op te maken uit het commentaar van algemeen directeur Marc Epping van zaagproducent Bewo uit Tilburg. "Het aantal bezoekers is me tegengevallen, maar kwalitatief was er sprake van een goed publiek."
Bewo toonde in Düsseldorf een volautomatische zaaglijn, die verkocht is aan een toeleverancier van bromfiets-onderdelen in Indonesië. Voordat de machine naar Indonesië wordt verscheept, gaat hij eerst terug naar Tilburg om omgebouwd en gedemonstreerd te worden aan een andere geïnteresseerde klant. "Wat we hier op de Tube constateren is dat er budgetten voor projecten zijn vrijgegeven", aldus Epping. Nu is het zaak de mensen die over de besteding van dit budgetten beslissen ervan te overtuigen dat ze die budgetten aan een zaaglijn van Bewo moeten besteden.
Een andere Nederlandse deelnemer aan de Tube, Fontijne Grotnes, rondde op de beurs een mooie order af. De bouwer van metaalbewerkingsmachines uit Vlaardingen sloot een verdrag met Global Pipe over de levering van een buis-expandeermachine. Global Pipe is een nieuw opgerichte joint venture uit Saoudi-Arabie. Het verdrag omvat de buis-expandeerder met richttunnel alsmede voor- en nareiniging. Dergelijke expandeerders worden ingezet voor het kalibreren en uitrichten van langsgelaste stalen buizen voor de olie- en gas industrie.
De standhouders voerden constructieve gesprekken, bespeurden een grote koopinteresse, sloten daadwerkelijk deals en hebben de verwachting na beurs nog goede zaken te kunnen doen, aldus het slotbericht. Dat geldt zeker voor de leveranciers van materialen. "De wire liep zeer goed en de belangstelling van klanten is groot", aldus CEO Benedikt Niemeyer van de mondiaal opererende staalonderneming Schmolz en Bickenbach. "Vrijwel iedereen heeft het gevoel dat de bedrijvigheid gestaag toeneemt. "
Ook directeur Horst Löcke van MCB Duitsland toonde zich tevreden. "We zijn op de Tube uitstekend bediend. Een groot succes. We wilden primair onze contacten in de branche verdiepen en hebben daadwerkelijk veel interessante opdrachten op het gebied van aluminium direct op de beurs kunnen boeken. "
In 2012 vinden de Tube en wire opnieuw in Dusseldorf plaats. De datum hiervoor wordt binnenkort vastgesteld.
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.