28 mei 2010
Spantech Opspansystemen introduceert met het HWR InoZet tuimelklauw-systeem een nieuw systeem voor klauwplaten. Met dit gepatenteerde systeem wordt een tuimelbrug op de grondklauw van de bestaande klauwplaat gemonteerd.

Op elke tuimelbrug worden twee speciale opzetklauwen bevestigd. Dit kunnen bijvoorbeeld grijpklauwen maar ook zachte klauwen zijn. Indien grijpklauwen worden gemonteerd volstaat slechts één set om het gehele spanbereik van de klauwplaat te overbruggen.
Met het InoZet tuimelklauw-systeem verandert een 3-klauwplaat in een 6-klauwplaat. Dit heeft volgens de specialist op gebied van opspansystemen voor draai- en freesmachines uit Veldhoven het voordeel dat door de tuimelbeweging van de brug iedere klauw dezelfde kracht op het werkstuk uitoefent. Deze zelfcompenserende eigenschap maakt het systeem bij uitstek geschikt voor de bewerking van kwetsbare (dunwandige) werkstukken en werkstukken welke niet geheel rond zijn (bijvoorbeeld door warmtebehandeling) of gietstukken. Tevens wordt door de tuimelbeweging een optimale rondloopnauwkeurigheid gewaarborgd. Het InoZet tuimelklauw-systeem is toepasbaar voor de meeste klauwplaten met een diameter vanaf 250mm tot 1500mm.
| De Hamel Verspaningsindex peilt iedere maand de economische stand van zaken in de verspanende sector. Een cijfer boven de 50 betekent groei, een cijfer onder de 50 duidt op krimp. Hieronder het cijfer over de afgelopen maand. |
![]() |
|||
| mei | apr | |||
| Verspaning | 53.6 | 50.4 | ||
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.