6 april 2011
HMT Machines is sinds enkele weken dealer van de gereedschap-voorinstelapparatuur van het Duitse EZset. De machineleverancier uit Hoogeveen presenteert deze apparatuur voor het eerst op METAVAK Hardenberg.

De EZset apparaten worden geleverd in een 400-versie (maximale gereedschaplengte Z=400 mm) en een 600-versie met een verlengd meetbereik (maximale gereedschaplengte Z=600 mm). De maximaal te meten gereedschapdiameter bedraagt X=400 mm.
Op METAVAK Hardenberg demonstreert HMT Machines een EZset 400. Deze is voorzien van een intuïtieve gebruikersbesturing met een kleurenmonitor in ergonomisch design, waarvoor geen scholing noodzakelijk is. De bediening gaat eenvoudig met behulp van symbolen, tekst en focusbalken. De EZset 600 is eventueel uit te breiden met een touchscreen. De meetgegevens kunnen direct worden uitgeprint op een label, dat op het gereedschap kan worden geplakt. Er is echter ook software beschikbaar waarmee de meetgegevens rechtstreeks naar de machine gestuurd kunnen worden.
Dankzij een gereedschapvoorinstelapparaat hoeven de snijgereedschappen niet meer in de CNC-machine te worden gemeten, maar kan dat van tevoren reeds buiten de machine gebeuren. Zo kan de CNC-machine datgene doen waarvoor hij is geïnstalleerd: spanen produceren, hetgeen een flinke productiviteitsverbetering oplevert.
Voor HMT Machines vormt de gereedschapvoorinstelapparatuur van EZset een mooie aanvulling op het pakket. De machineleverancier uit Hoogeveen houdt zich bezig met de in- en verkoop van verspanende machines en vertegenwoordigt onder meer het volledige programma van Spinner. Deze Duitse machinefabrikant is producent van een breed programma draai- en freesmachines.
| Bedrijfsnaam: | HMT Machines |
| Adres: | Buitenvaart 1614-1 |
| Postcode/Plaats: | 7905 SM Hoogeveen |
| Website: | www.hmtmachines.nl |
| De Hamel Verspaningsindex peilt iedere maand de economische stand van zaken in de verspanende sector. Een cijfer boven de 50 betekent groei, een cijfer onder de 50 duidt op krimp. Hieronder het cijfer over de afgelopen maand. |
![]() |
|||
| apr | mrt | |||
| Verspaning | 49.9 | 50.6 | ||
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.