20 februari 2012
Op de Techni-Show zullen Safan en Darley onder de noemer 'Een nieuwe dimensie in plaatbewerking' hun noviteiten tonen. Wereldprimeurs bij Safan zijn het Safan Eye Augmented Reality systeem voor de plaatbewerking en een nieuwe serie van de E-Brake.

Bij de Safan Eye wordt door middel van een bril die de operator draagt additionele informatie weergegeven, die alleen de operator kan waarnemen. Het gaat hier om relevantie zaken die tijdens het buigproces nodig zijn. Zo kan de operator bijvoorbeeld zien waar de achteraanslag zich bevind, terwijl met het blote oog alleen het gereedschap zicht baar is. Ook kan andere relevante data zoals de positie waar het gereedschap moet komen of andere extra werkinstructies worden geprojecteerd. Ook kunnen er functies worden geactiveerd door virtuele bedieningsknoppen te activeren. Safan Eye is volgens de Lochemse producent een uitstekend middel om tot een betere procesbeheersing te komen. Safan Eye is genomineerd voor zowel de Techni-Show Innovatie Awards als de Made in Holland Award.
De E-Brake 130T 4100
Uit de brede range servo-elektronische kantpersen lanceert Safan een nieuw model, de E-Brake 130T 4100. Met deze uitvoering waar later ook nog een 130T 3100 volgt mikt Safan op de markt van de gevelbekleding. Deze E-Brake maakt gebruik van het bekende katrolprincipe, waarbij de aandrijving geschiedt met twee servo-elektromotoren. Innovatief is de voor de E-Brake 130T 4100 speciaal ontwikkelde onderbalk, deze compenseert de minimale doorbuiging tijdens het buigproces. Hierdoor kan zelfs bij het buigen op deze lange lengte een bombering achterwege blijven. Door deze onderbalk constructie blijft deze vrij slank wat de buigvrijheid ten goede komt. De precisie en stabiliteit van de machine wordt verder gegarandeerd door toepassing van een vormvast O-frame waardoor het buiggereedschap ook onder hoge belastingen in een perfecte lijn blijft. Ook kan men door deze machineconstructie de achteraanslag over de volledige werklengte van de machine benutten.
Kantbank Darley
Een van de noviteiten van Darley is een grote kantbank. Deze kantbank heeft een perskracht van 4.000kN en een werklengte van 6.200mm. Bijzonder aan deze machine is dat deze vlak op de vloer staat, waardoor geen apart fundament noodzakelijk is. De machine is verder CNC-gestuurd, uitgerust met een grafische besturing, en voorzien van een door Darley gepatenteerde automatische gereedschapklemming en bombering, en een CNC-gesynchroniseerde buighulp. Deze buighulp ontlast de operator bij het werken met zware werkstukken, maar is ook onmisbaar bij het werken met grote, dunne materialen waarbij een tegenbuiging moet worden voorkomen. Darley heeft een veelvoud van eigen ontwikkelde CNC-gesynchroniseerde buighulpen. Van elektrisch tot hydraulisch aangedreven. Van standaard buighulpen tot klantspecifieke oplossingen met een zwenkmoment van 6.000Nm.
Hal 7, stand B010/B032
| Bedrijfsnaam: | Safan BV |
| Adres: | Kwinkweerd 11 |
| Postcode/Plaats: | 7241 CW LOCHEM |
| Website: | www.safan.nl |
| De FDP BrancheBarometer Plaatbewerking peilt iedere maand de economische stand van zaken in de plaatwerksector. Een cijfer boven de 50 betekent groei, een cijfer onder de 50 duidt op krimp. Hieronder het cijfer over de afgelopen maand. | ![]() |
|||
| apr | mrt | |||
| Plaatbewerking | 56.6 | 55.7 | ||
Ontvang van MetaalNieuws wekelijks nieuws, tips, artikelen en natuurlijk de beste columns uit de metaalindustrie.