Een aantal partijen in Twente is gestart met het project Triple-O: Opstap, Omscholing en Opdoen van werkervaring. Werkzoekenden met een vooropleiding vanaf mbo niveau 2 of havo worden in twaalf dagen opgeleid en klaargestoomd om te kunnen starten als technisch productiemedewerker bij een bedrijf.
Directeur Hans Evers van Marquette, detacheerder van Poolse arbeiders in met name de technische industrie, is een protestactie gestart tegen het meldpunt voor overlast gevende midden- en oost-europeanen van de PVV. Op zijn site www.foutepvvpolitici kan iedereen klachten over PVV-politici deponeren.
PKM, adviseurs voor metaal- en technische bedrijven, organiseert in maart diverse opleidingen in Nieuwegein. Een korte opsomming.
FME herkent zich volledig in het masterplan Bèta en Technologie, dat maandag is aangeboden aan minister Verhagen. Er is nu een heldere focus, waarmee een eind komt aan de tot nu toe versnipperde aanpak, aldus de branche-organisatie voor de technologische industrie.
Siemens en STODT Toekomsttechniek hebben in Hengelo een technologisch applicatiecentrum voor verspaning geopend. Gebruikers van de Sinumerik CNC-besturingen kunnen er terecht voor opleidingstrajecten en technologische ondersteuning.
Daar waar de gemiddelde Nederlander reikhalzend uitkijkt naar zijn 65e verjaardag en daarmee zijn pensioen, is Theo van Dijk een uitzondering. Hij vierde afgelopen december zijn 80e verjaardag en is nog steeds aan het werk bij AWL-Techniek in Harderwijk. Aan met pensioen gaan wil hij nog niet denken. "Ik kan zeker nog wel 5 jaar door."
Stichting Techniekpromotie zet zich al tien jaar in voor techniek- en wetenschaptalentontwikkeling bij kinderen van 4 tot en met 15 jaar. Wat ooit begon als een regionale uitvoeringsorganisatie van de Technische Universiteit Eindhoven is zaterdag 28 januari tijdens de Benelux finale van de FIRST LEGO League gepresenteerd als samenwerkingsverband vanuit verschillende onderwijsinstellingen om samen meer jongeren de kans te bieden hun interesse en talenten voor techniek en wetenschap te ontdekken en te ontwikkelen.
Het Verspanersforum heeft een trainingsconcept uitgewerkt om kennis en vaardigheden over verspanen als opleiding te kunnen aanbieden. Het ontwikkelde lesmateriaal is in een pilot training gepresenteerd aan acht ROC leraren in Eindhoven. Zij vormden een cursistenklas die met waardevolle reacties en suggesties heeft bijgedragen om het concept voor de landelijke introductie af te ronden.
Als eind deze maand de eerste loonstrookjes van dit jaar binnenkomen, wordt het vooral voor oudere werknemers in de metaal en de bouw schrikken. Omdat hun pensioenfondsen in zwaar weer verkeren, gaan zij er meer op achteruit dan anderen. Dit blijkt uit gegevens van salarisverwerker ADP.
Aan meer dan honderd praktijkopleiders wordt deze maand het certificaat Gekwalificeerd praktijkbeoordelaar uitgereikt. Deze kwalificatie geeft aan dat zij in staat zijn om leerlingen professioneel te beoordelen.