Algemeen - 19 april 2010

Metaalindustrie Brabant tracht vertrek Wärtsilä op te vangen

Er komt een onderzoek naar de mogelijkheden om de innovatiekracht van de Brabantse metaal- en machine-industrie te versterken. Doel is het behoud van goede werkgelegenheid en economische groei in de regio. Deze staat onder druk door het aanstaande vertrek van de productie van Wärtsilä naar China.
 Afbeelding 1 van 1 

Het onderzoek wordt uitgevoerd door een stuurgroep bestaande uit vertegenwoordigers van provincie Noord-Brabant, gemeente Heusden, Brabants Zeeuwse Werkgeversvereniging BZW, Brabantse Ontwikkelingsmaatschappij BOM en Avans Hogeschool. De stuurgroep kondigde het onderzoek aan op vrijdag 16 april na afloop van een bezoek van Commissaris van de Koningin Wim van de Donk aan Wärtsilä en enkele andere metaalverwerkende bedrijven in Drunen. Tijdens het bezoek liet Van de Donk zich informeren over de gevolgen van het vertrek van Wärtsilä en de mogelijkheden om dat economische verlies voor de regio te compenseren.

Wärtsilä kondigde in februari aan dat ze de productie van scheepsschroeven nog dit jaar zal verplaatsen van Nederland naar China. Bij Wärtsilä Netherlands in Drunen gaat dat ten koste van zo'n 420 banen. "Dat is een flinke klap voor de regio. Maar we denken die te kunnen opvangen door juist te investeren in de sterke kant van de industrie: innovatie", stelt burgemeester Henk Willems van de gemeente Heusden. "Ik ben er van overtuigd dat de combinatie van kennis, vakmanschap en ondernemingszin tot nieuwe kansen kan leiden."

De stuurgroep stelt op korte termijn een programmamanager aan die de opdracht krijgt om uiterlijk in oktober de resultaten van het onderzoek op te leveren. Daarmee moet duidelijk worden welke voorwaarden ingevuld moeten zijn om de innovatiestrategie een goede start te geven, maar ook hoe welke opleidingscentra betrokken kunnen worden en hoe de innovatie zichzelf kan versterken en in stand houden.

Metal Valley
Innovatie en metaal is geen nieuwe combinatie in de regio rond Heusden. Enkele jaren geleden besloten de metaalverwerkende bedrijven Wärtsilä, Sapa en LDM tot de oprichting van Metal Valley. Dit samenwerkingsverband richt zich op research & development, innovatie en scholing in de non ferro industrie.


Plaatsen/stemmen op NUjij Plaatsen/stemmen op eKudos Plaatsen/stemmen op MSN Reporter Plaatsen/stemmen op Digg Stumble it! Voeg dit artikel toe aan Del.icio.us Voeg toe aan je favorieten op Technorati Voeg toe aan je Google bladwijzers Verstuur deze pagina per e-mail via Feedburner


Reacties op dit bericht:

Het laatste MetaalNieuws kunt u op veel manieren volgen.
Waar gaat uw voorkeur naar uit?

Via de 2 wekelijkse papieren uitgave

Via de website van MetaalNieuws op de werkplek

Via de website van MetaalNieuws thuis

Via de mobiele website op mijn smartphone

Via de wekelijkse MetaalNieuwsBrief

Via de communitysites als Hyves / Twitter / Linkedin


Dit nieuwsbericht heeft nog geen reacties

Plaats zelf een reactie
                        
Meld u nu aan voor de nieuwsbrief Aanmelden  |  Afmelden

Volg ons op Twitter
Inschrijven voor de nieuwsbrief