Overige - 15 mei 2009
ABN AMRO: industrie moet tij keren met innovatie en duurzaamheid
De Nederlandse industrie zal tot 2011 in het teken staan van ondernemen in een krimpende markt. Dit stelt ABN AMRO in haar rapport ‘Visie op Industrie'. Hoewel de markt zwaar weer kent en kostenreducties onvermijdelijk zijn, moet de lange termijn echter niet uit het oog verloren worden. Investeren in innovatie en duurzaamheid is juist de oplossing om structureel het tij te keren.Jan Kamminga van FME-CWM illustreert het gevaar van een veel geziene korte termijn oplossing: "Handelsmissies lopen terug want een business ticket is prijzig. Maar als je buitenlandse relaties je een paar jaar niet meer gezien hebben, dan droogt de vriendschap en de relatie snel op."
Stand van zaken
De grote afhankelijkheid van export en de lage Britse pond en US dollar zorgen dat de sector flink last heeft van de wereldwijde vraaguitval. Daarbij zijn de Nederlandse toeleveranciers door hun grootte en plaats in de keten veelal niet bij machte om prijsaanpassingen af te dwingen. Dit wordt tot op heden nog gepareerd door de (historisch) goede financiële buffer van de meeste industriële bedrijven. Ook geven de lagere grondstof- en energieprijzen wat meer lucht. Niet alle branches hebben te maken met flinke omzetverliezen, de offshore, de foodsector, de energiesector en de gezondheidssector draait in Nederland redelijk goed.
Innovatie en duurzaamheid
"Kostenreductie zal voor veel bedrijven onvermijdelijk zijn, maar verlies de lange termijn doelstelling niet uit het oog", adviseert David Kemps, Sector Banker Industrie in het rapport. ABN AMRO is van mening dat het belangrijk is om te blijven investeren in innovatie en R&D om ook in de toekomst (internationaal) te kunnen blijven concurreren. Samenwerking tussen de industrie en kennis- en onderzoeksinstituten zijn hierbij van groot belang. Nederland moet een kenniseconomie blijven om ook in de toekomst te concurreren tegen (reeds) opkomende landen.
"Juist industrieel-technische ondernemingen moeten vooraan staan met de combinatie van duurzaamheid en innovatie", stelt Jan Kamminga en bekrachtigt daarmee het in 2008 gepubliceerde ‘1001 Klimaatoplossingen'. "Innovatieve producten en processen met een duurzaam karakter zullen aanzet geven tot de nieuwe economische groeiperiode."
Het ABN AMRO rapport ‘Visie op Industrie' is hier te downloaden. In het rapport wordt bijzondere aandacht besteed aan de volgende branches: elektrotechnische groothandel, kunststof-, machine-, metaalbewerkings-, metaalproducten-, meubel-, en verpakkingsmiddelenindustrie.
Gerelateerde artikelen en tags
"Gerelateerde artikelen"
+ Europees geld voor maakindustrie O-Nederland
+ Hoge score industrie in Innovatie Top 100
+ Metaalindustrie Brabant tracht vertrek Wärtsilä op te vangen
+ MKB Innovatie Top 100 is bekend
"Tags"
Maakindustrie, innovatie, duurzaamheid
Reacties op dit bericht:
Dit nieuwsbericht heeft nog geen reacties
Plaats zelf een reactieHeadlines van de homepage
+ LVD komt met kleine modellen PPEC kantbanken
+ RobWelding verkoopt ook tweedehands lasrobots
+ Machinehandel rekent op licht herstel
+ Dikke plaat staat centraal op September Metaaldagen
+ Workshop efficiënt aanschaffen verspaningsmachines





