Positief Me(n)taal Nieuws - 6 mei 2009
Grootste levering Toyota vorkheftrucks bij TNT
In het weekend van 18 en 19 april leverde Toyota Material Handling Nederland maar liefst 82 vorkheftrucks bij TNT in Duiven. Aan de hand van een gedetailleerd draaiboek vond de overgang naar de nieuwe elektrische 48 volts driewieltrucks van het type Traigo 48 in een kort tijdsbestek plaats zodat maandag alle werkzaamheden zonder vertraging hervat konden worden.TNT Duiven rijdt al sinds 1998 met Toyota. Het aantal heftrucks bij de leverancier van wereldwijde express diensten voor de zakelijke markt is in de loop der jaren flink toegenomen. TNT heeft bewust gekozen voor het nieuwste Traigo 48 model dat ergonomischer, compacter en toch ruim is.
In verband met de veiligheid en de aard van de werkzaamheden zijn alle trucks op maat aangepast voor TNT. Zo hebben de trucks een snelheidbegrenzing en een dodemanspedaal en functioneert de truck niet als de gordel niet gedragen wordt. Verder zijn de machines voorzien van een hoogtebegrenzer op de mast om schade in vrachtwagens en trailers te voorkomen. Gezien de zware inzet is er gekozen voor een rentalcontract op basis van inzeturen per truck per jaar.
Om goed inzicht te verkrijgen in de daadwerkelijke inzet van de trucks, zijn alle Traigo's voorzien van Toyota I_Site. Alleen bevoegde chauffeurs kunnen met hun toegangspas inloggen op de truck. Via het draadloze communicatiesysteem krijgt TNT inzicht wie de bestuurder is en hoe de inzet van de truck is. Met behulp van de ingebouwde schoksensor wil TNT het aantal schadegevallen verminderen. Toyota zorgt met I_Site ook voor periodieke managementrapportages om de inzet te volgen en de werkbelasting zo optimaal mogelijk over de trucks te verdelen.
TNT maakt ook gebruikt van het door IBG geleverde IBOS-systeem binnen het batterijlaadstation. Hiermee weet je exact welke batterij geladen wordt, hoeveel ladingen/ontladingen er zijn en welke unit bij een batterijwissel aan de beurt is om gebruikt te worden. Hierdoor realiseert TNT aanzienlijk meer laad/ontlaadcycli en werden ook alle nieuwe batterijen en HF-laders inclusief IBOS uitbreiding geleverd.
Gerelateerde artikelen en tags
"Gerelateerde artikelen"
+ Kraanarm voor heftruck
+ Weegsysteem Ravas wint award
+ Nieuwe orderverzameltruck Hyster
+ Veiligheid hot item in logistiek
"Tags"
Heftruck, logistiek, veiligheid
Reacties op dit bericht:
Dit nieuwsbericht heeft nog geen reacties
Plaats zelf een reactieHeadlines van de homepage
+ Machinehandel rekent op licht herstel
+ Dikke plaat staat centraal op September Metaaldagen
+ Workshop efficiƫnt aanschaffen verspaningsmachines
+ PGI zweert bij Amada
+ TIV tikt magische grens opnieuw aan





