Haas met nieuwe generatie draaibanken naar EMO
Naast de DS-30Y CNC-draaimachine met dubbele spil, zal Haas Automation op de EMO twee draaibanken tonen die nog nooit eerder te zien waren op een beurs in Europa: de ST-10 en de ST-40. De bezoekers zullen ook de DT-1-boortapmachine en een aantal voorbeelden van de nieuwste generatie verticale bewerkingscentra in actie kunnen zien.
De draaimachines van de DS-30-serie met Y-as maken draaien met dubbele spil mogelijk en bieden een Y-as, een C-as en aangedreven gereedschappen. Deze combinatie levert krachtige ‘alles-in-één’ bewerkingsoplossingen op. De spillen bevinden zich tegenover elkaar en ondersteunen volledig gesynchroniseerd draaien en uitvoer van werkstukken terwijl de machine draait om de cyclustijden te verkorten.
De ST-10 en de ST-40 zijn de nieuwste aanwinsten in het assortiment van volledig herontworpen Haas-draaimachines. De ST-40, die verkrijgbaar is na de EMO, biedt een maximale capaciteit van 648 x 1118 mm, een zwaaidiameter van 1016 mm, een aandrijving met een maximaal vermogen van 30 kW en een tandwielkast met twee versnellingen die een maximaal toerental van 2400 omw/min levert. Zijn kleine broer, de ST-10, is al te koop. De ST-10 is een compacte CNC-draaibank met een maximale capaciteit van 356 x 356 mm en een zwaaidiameter van 413 mm. De machine heeft een aandrijving met een maximaal vermogen van 11,2 kW, die standaard een maximaal toerental van 6000 omw/min levert.
De DT-1 is een snelle boor- en tapmachine die alle CNC-freesmogelijkheden biedt. De machine heeft een werkbereik van 508 mm x 406 mm x 394 mm en een T-sleuftafel van 660 mm x 381 mm. De SK-30 hoofdspil levert een maximaal toerental van 15.000 omw/min en tapsnelheden tot 5.000 omw/min. De DT-1 biedt standaard een snelle gereedschapswisselaar met 20 posities en ijlgangen van 61 m/min op alle assen. Dankzij hoge acceleratie- en deceleratiesnelheden worden korte cyclustijden gerealiseerd. De niet-productieve tijd is korter.
De nieuwste Haas VF-SS-hogesnelheidsmodellen bieden verschillende innovaties die de productiviteit verhogen. Denk bijvoorbeeld aan de verbeterde aandrijftechniek, betere spaanafvoer en betere koelmiddelbeheersing. De nieuwe VF-machines zijn op een gedurfde en eigentijdse manier herontworpen. Bovendien sluiten de panelen nu nog beter op elkaar aan en zijn de hanteerbaarheid en de ergonomie verbeterd voor een eenvoudigere en efficiëntere bediening.
Haas Automation wordt in Nederland vertegenwoordigd door Landre.
De EMO is van 19 – 24 september in Hannover (D)
Haas Automation hal 27 – stand D05