Mevo breidt dienstenpakket uit met TIG-lassen vanuit Slowakije
Metaalbedrijf Mevo in Ruurlo heeft zijn dienstenpakket uitgebreid met TIG-lassen. De TIG-lassers worden indien nodig ingewerkt bij de klant zelf en daarna geplaatst bij Mevo SRO, de Slowaakse vestiging van Mevo Precision Technology.
“Door deze uitbreiding kunnen we een nog completer product bieden”, aldus directeur Frans Verhaegh. “Onze klant vraagt om steeds meer kant-en-klare geassembleerde producten.”
Mevo produceert en assembleert fijnmechanische producten voor de hightechindustrie. Al vanaf 1994 heeft het bedrijf een tweede vestiging in het Slowaakse Trencin waar met name een deel van de productie is ondergebracht. “Het lassen gaan we dan ook daar doen”, zegt Verhaegh. “Het voordeel ten opzichte van Nederland is dat in Slowakije nog voldoende gecertificeerde lassers te vinden zijn. Daarnaast liggen de lonen daar een stuk lager dan hier. Ook dat levert de klant een aanzienlijk voordeel op.”
De Slowaakse lassers voor een langere periode naar Nederland halen en hier laten werken, ziet Verhaegh niet zitten. “Dat is de laatste jaren veel gedaan via uitzendbureaus. Maar in de praktijk werkt dat niet. Die lassers gaan zich vervelen, krijgen heimwee en willen op den duur weer terug. Wij plaatsen ze indien nodig één of twee maanden bij de klant in Nederland om de productspecifieke wensen en eisen van de opdrachtgever te leren kennen. Daarna gaan ze terug naar onze vestiging in Slowakije van waaruit ze hun werk blijven doen.”
Aansturing vanuit Slowakije
Bij Mevo SRO in Trencin werken 45 mensen en worden met name geassembleerde deel- en eindproducten gemaakt voor de Nederlandse, Duitse en Slowaakse hightechindustrie. “Bij Mevo SRO wordt de hele productie voor onze Nederlandse klanten op een westerse wijze aangestuurd en van a tot z geregeld. De klant wordt volledig ontzorgd en heeft dus nergens meer omkijken naar. We regelen van daaruit de inkoop van onderdelen en het plaatwerk wat nodig is voor de te assembleren producten en daarnaast houden we ook voorraad voor de klant.”
Ook logistiek gezien valt de afstand tussen Slowakije en Nederland volgens Verhaegh erg mee. “Werk dat op vrijdag af is en wordt ingeladen in Slowakije is de maandag erop in Nederland.”