QS-klemsysteem met precisiekoelmiddel voordelig bij glijkoppen
De snelwisselfunctie van het QS-klemsysteem van Sandvik Coromant voor draaimachines met glijkop kan nu worden gecombineerd met precisiekoelmiddel.
Het bewerken van kleine componenten uit veeleisende materialen met lange spanen leidt altijd tot problemen met spaanbreuk. Met de introductie van gerichte spuitneusjes wordt het koelmiddel altijd nauwkeurig opgebracht, waardoor spaanbreuk en prestaties verbeteren. Het gereedschap gaat ook langer mee.
Omdat het systeem zelfs kan worden toegepast bij een druk vanaf 10 bar (aanwezig op bijna alle hedendaagse machines met glijkop), laat deze nieuwe koelfunctie zich volgens Sandvik Coromant gemakkelijk gebruiken, met probleemloze bewerkingen en een betere kwaliteit van de component bij het draaien, afsteken en groefsteken. Gebruikers van glijkoppen die al in het bezit zijn van een standaard QS-klemsysteem hoeven dan ook slechts een eenvoudige aanpassing door te voeren.
Koelmiddel onder hoge druk kan van groot voordeel zijn bij het bewerken van lastige materialen zoals titaan, kobalt-chroom, chirurgisch roestvrij staal en hittebestendige superlegeringen (HRSA’s). Het systeem is geschikt voor Citizen-, Star- en Nexturnmachines met glijkop.
Het QS-klemsysteem, waarmee gebruikers van glijkoppen gereedschap snel kunnen wisselen en stilstand verminderen, is sinds 1 maart verkrijgbaar met precisiekoelmiddel.