Faillissement voor Scheepswerf De Hoop

Scheepswerf De Hoop in Tolkamer is failliet verklaard. De in 1889 opgerichte scheepswerf kon door de coronacrisis het hoofd niet meer boven water houden. Het bedrijf bouwde de laatste jaren vooral zeewaardige cruiseschepen en juist die sector is hard geraakt door de crisis. 97 mensen verliezen hun baan door het faillissement.

Scheepswerf De Hoop in Tolkamer is hard geraakt door de coronacrisis. (foto: Scheepswerf De Hoop)

Als gevolg van de coronacrisis stortte de cruisemarkt in. “We waren booming tot de wereld in maart 2020 ineens op slot ging. Opdrachten gingen niet door en we kwamen steeds verder in de financiële problemen,” verklaart eigenaar Patrick Janssens tegen De Gelderlander.

“Het was overleven en hopen op nieuw werk, maar dat bleef uit.” Scheepswerf De Hoop is een van de oudste en grootste scheepsbouwers van Nederland. In de loop van de geschiedenis heeft het bedrijf meer dan vijftienhonderd schepen gebouwd. Maatwerk was het handelsmerk van De Hoop.

Of er een doorstart komt voor de scheepsbouwer is nog niet bekend.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Plaatbewerking

Volautomatisch buigen zonder robots

13-10 Buigmachines die zijn uitgerust met een Up-and-Down-zetbalk en het Advanced Handling System (AHS), een […]

Plaatbewerking

Op Urk gaat de Eagle los: HBR Metaal snijdt zich een weg naar groei

12-10 Wietse kan het weten want in zijn vorige baan stond hij aan de andere […]

Bedrijf en Economie

MetaalNieuws thema EuroBLECH 2026: slimme automatisering en innovaties in plaatbewerking centraal

12-10 In deze speciale EuroBLECH-editie van MetaalNieuws blikken we uitgebreid vooruit op de innovaties die […]

Bedrijf en Economie

Fijn om er écht bij te horen

12-10 Voor u ligt een bijzonder jubileummagazine van bijna 200 pagina’s. We kijken terug op […]

Verspanen

Hop Machines biedt totaaloplossing in gebruikte metaalbewerkingsmachines

12-10 Met jarenlange ervaring helpt het bedrijf metaalondernemers bij het vinden van de juiste machine […]

Automatisering

WiCAM geeft plaatbewerker steeds meer regie over productieproces

12-10 Waar vroeger alles draaide om het ontwikkelen en implementeren van software die informatie vertaalt […]

Plaatbewerking

Tuwi heeft weer eigen uitvalsbasis op Euroblech

12-10 Bezoekers uit Nederland en België kunnen op de stand van Tuwi terecht voor koffie, […]

Oppervlaktetechniek

Atotech-MKS wint ION Borghardt Award met CMA Closed Loop System

12-10 De uitreiking vond op 7 oktober plaats tijdens de Dag van de Oppervlaktetechnologie in […]

Metaalnieuws inBeeld

06/10/2026

Jubileummagazine 25 Jaar MetaalNieuws - METAVAK

08/09/2026

Officiële opening Tuwi Zwijndrecht: Connext Live

12/07/2026

54U Media, wij maken zichtbaar wat jij maakt, met Kennis, Kwaliteit en Bereik in de Maakindustrie

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026