Groeiend Lumixz opnieuw present op METAVAK

Voor het tweede jaar op rij is Lumixz exposant op METAVAK. Net als vorig jaar worden twee buislasersnijmachines uit het uitgebreide leveringsprogramma gepresenteerd.

Vanwege de groei heeft Lumixz onlangs een gloednieuw bedrijfspand betrokken met onder andere een royale show-, demo en testruimte.

Lumixz is een ambitieuze machineleverancier, gevestigd in Barneveld. Het bedrijf is opgericht door de broers Theo en Elbert van Hierden, die al zo’n 35 jaar ervaring hebben in de metaalindustrie. Vanuit hun eigen ervaring en vakmanschap zagen zij kansen om hoogwaardige machines toegankelijk te maken voor de Nederlandse en Belgische markt. Deze machines worden geproduceerd door de fabrikant ACME en in deze regio verkocht onder de merknaam Lumixz.

Gloednieuw bedrijfspand

Het bedrijf timmert goed aan de weg. Er is al een flink aantal machines in het veld operationeel en Lumixz bestaat inmiddels uit een team van negen personen. Vanwege de groei is onlangs een gloednieuw bedrijfspand betrokken met een royale show-, demo en testruimte, ruimte voor voorraadmachines en onderdelen, kantoren en ruimte voor training/scholing. Begin volgend jaar zal het officieel worden geopend. “Dit is een enorme vooruitgang en een belangrijke ontwikkeling met het oog op de toekomst”, zegt Jacco Tolboom, sales representative bij Lumixz: “We zijn verhuisd naar een nieuw pand met een mooie, frisse uitstraling, waar we onze machines goed kunnen presenteren. We hebben hier perfecte mogelijkheden om de machines te demonsteren en trainingen te geven.”

Ook de twee bovenloopkranen zijn een grote vooruitgang. Het in- en uitvoeren en verplaatsen van machines hoeft niet meer met een mobiele kraan. En dat is wel prettig, want er komen en gaan nogal wat machines. Lumixz heeft zo’n 15 machines op voorraad staan. Dat betekent dat er snel kan worden geleverd als een klant haast heeft.

Hekwerkfabrikanten

Op METAVAK legt Lumixz opnieuw het accent op buislasers en dat is niet voor niks. Want vooral met deze machines zijn de eerste successen geboekt, met name bij hekwerkfabrikanten. Daar vervangt de buislaser in de productie het zagen en het boren, waardoor de fabrikanten productiever en flexibeler worden. Buislaseren scheelt menselijke arbeid en vermindert de kans op fouten. Het zijn niet alleen fabrikanten van hekwerk en poorten die investeren in een laser. Ook de agrarische sector (stallenbouw), installatietechniek, producenten van stalen deuren, plaatwerkbedrijven en meubelfabrikanten behoren tot de klantenkring.

Vanwege de groei heeft Lumixz onlangs een gloednieuw bedrijfspand betrokken met onder andere een royale show-, demo en testruimte.

Vanwege de groei heeft Lumixz onlangs een gloednieuw bedrijfspand betrokken met onder andere een royale show-, demo en testruimte.

Drie modellen buislasers

Lumixz bedient hen met een breed pakket, dat zowel buis- en vlakbedlasers als combimachines omvat. Het eenvoudige basismodel buislaser is de D-lijn. Daarmee kan volgens Jacco Tolboom al een grote stap vooruit worden gemaakt ten opzichte van zagen/boren. Verder zijn er de meer geavanceerdere E-lijn en T-lijn. Al deze machines zijn leverbaar met diverse vermogens, formaten en functies voor verschillende buisdiameters en -diktes. ”Onze hardlopers zijn de machines die diameters tot 250 mm kunnen bewerken”, aldus Jacco. “Maar we leveren ook machines tot diameter 840 mm. De modellen zijn van verschillende opties te voorzien. Dat betekent dat we de machines naar wens kunnen samenstellen qua aan- en afvoer, bundelbelading, een 3D -snijkop et cetera. Zo leveren we maatwerkoplossingen die perfect aansluiten op de specifieke klantbehoeften.” Op METAVAK worden de buislasers LT-6017D en LT-6017ES gedemonstreerd.

Twee modellen plaatlasers

De plaatlasers zijn leverbaar in twee basismodellen. De D-serie met wisseltafel en de S-serie met enkele tafel die vanaf de zijkant in en uit machine wordt geschoven. Ook hier zijn tal van verschillende formaten en vermogens beschikbaar.

Dit machineprogramma verschaft Lumixz een stevige basis. Dat de oprichters van het bedrijf zelf praktijkervaring hebben met de machines en precies weten wat deze moeten presteren, spreekt veel klanten aan. Net als de korte lijntjes en het directe contact. “Bij het uitvoeren van testen op de machines in onze demoruimte kunnen we al met de producten van onze klanten meekijken, advies geven over hoe ze anders kunnen tekenen en proef snijden. We begeleiden ze bij de installatie met training, instructie en de eerste productie, zodat ze direct goed met de machine overweg kunnen.”

Jacco kijkt uit naar METAVAK waar hij vorig jaar zijn vuurdoop beleefde omdat hij net in dienst was getreden. “Dat was een hartstikke leuke beurs, met een goede sfeer en veel bezoek. We krijgen daar nog steeds reacties van. Wij vinden dat we mooie machines hebben en laten ook dit jaar weer graag zien wat we daarmee voor onze klanten kunnen betekenen. We hebben ook weer een speciale beursactie met onze buislasers.”

Lumixz
Stand F26

Vraag hier uw gratis toegangskaart voor de METAVAK aan! Meer METAVAK nieuwtjes leest u hier

 

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

MetavakNieuws

Slimme bescherming voor lasersnijtafel

01-10 Pyrodura uit Weert biedt een oplossing: een innovatieve, duurzame coating en gebruiksvriendelijke applicator die […]

MetavakNieuws

ATS EdgeIT denkt mee met jonge ondernemer Herwin Joosten

01-10 Herwin Joosten staat aan het roer bij Joosten Metaal in Ede. Hij trok al […]

MetavakNieuws

METAVAK jubileert met frisse accenten

30-09 Als vanouds brengt METAVAK weer branchegenoten en experts samen in een laagdrempelige setting. Dit […]

MetavakNieuws

Tuwi legt accent op (profiel)buigen en een zaagoplossing met nieuwe software

30-09 Memoli en SimasV zijn twee Italiaanse merken, die hun krachten enige tijd geleden hebben […]

MetavakNieuws

Hevami toont ontbraammachines en richtmachine voor staalstrippen

30-09 De nieuwste Loewer CrossMaster DD-200 ontbraammachine voor het ontbramen en afronden van kleine werkstukken […]

MetavakNieuws

Widenhorn toont al 20 jaar plaatbewerkingsinnovaties op METAVAK

29-09 Dit jaar staat het 106-jaar jonge familiebedrijf Widenhorn dus voor de 20ste keer op […]

MetavakNieuws

Soepel werken met CNC plasmasnijtafel van Pritec

29-09 Robbert is in 2019 met RTF Metaal begonnen, nadat hij 10 jaar bij een […]

MetavakNieuws

Resato Waterjet showt compacte snijtafel en zuinige pomp

29-09 De ACM1010 is uitgevoerd in een 2D configuratie en beschikbaar in twee verschillende versies. […]

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs