Hevami toont ontbraammachines en richtmachine voor staalstrippen
Hevami Oppervlaktetechniek zal op de METAVAK naast viertal ontbraammachines van het fabricaat Loewer en NS Maquinas, tevens een richtmachine voor staalstrippen van het fabricaat Big-Jurij demonstreren.
De Big-Jurij richtmachine in L-uitvoering is met name interessant voor staalconstructiebedrijven die veel smalle strippen verwerken.
De nieuwste Loewer CrossMaster DD-200 ontbraammachine voor het ontbramen en afronden van kleine werkstukken wordt voor de eerste keer getoond. De machine is extra compact uitgevoerd zodat een kostbaar retoursysteem voor een tweede doorgang niet nodig is. Werkstukken vanaf 20×20 mm kunnen reeds bewerkt worden op deze compacte ontbraammachine.
Ideale instap-ontbraammachine
De Loewer SwingGrinder ontbraammachine is voor veel bedrijven nog steeds de ideale instapmachine voor het ontbramen en afronden van hun snijdelen. Ook deze machine wordt door Hevami weer gedemonstreerd. De bewerking middels de SwingGrinder is eenvoudiger dan handmatig ontbramen en daarnaast 3 tot 4 keer zo snel en in vergelijking tot een breedband ontbraammachine en goedkoper in aanschaf, zodat hij voor een brede groep interessant is. Het originele concept van deze machine is een uitvinding van Loewer waardoor deze machine qua gebruiksgemak nog altijd uitblinkt.
Doorloop-ontbraammachine
Naast de SwingGrinder en CrossMaster wordt ook de Loewer DiscMaster doorloop-ontbraammachine getoond. Het gaat hier om het type 4TD-1500 dat al sinds 2010 door Loewer wordt gebouwd. De DiscMaster 4TD blinkt nog altijd uit in flexibiliteit in combinatie met een zéér goede prijs-/kwaliteitverhouding. Zo is de machine geschikt voor zowel kleine als grote plaatdelen en kunnen de bewerkingsborstels snel gewisseld worden, zodat ook het bewerken van diverse materialen eenvoudig is. Door de unieke gepatenteerde ontbraamtechniek is het ook mogelijk om, indien gewenst, een speciale Orbital finishing aan te brengen. Verder beschikt deze machine over een nauwkeurig automatisch kalibratiesysteem waardoor de slijtage van de afrondingsborstels automatisch nagesteld wordt en ook de basis instellingen gegarandeerd zijn. Door deze nauwkeurigheid is het ook mogelijk om de ontbraam-discs hiermee in te stellen.

De nieuwste Loewer CrossMaster DD-200 ontbraammachine voor het ontbramen en afronden van kleine werkstukken wordt voor de eerste keer getoond. Werkstukken vanaf 20×20 mm kunnen reeds bewerkt worden op deze compactemachine.
Smalle stalen strippen richten
Van de Big-Jurij richtmachines wordt ook dit jaar weer de L-uitvoering gedemonstreerd. De machine wordt geproduceerd door het Duitse bedrijf Holl Stahlbau, dat de machine in eerste instantie voor de eigen behoefte ontwikkeld heeft. De machine is dan ook met name interessant voor staalconstructiebedrijven die veel smalle strippen verwerken. Hierbij valt bijvoorbeeld te denken aan de trappen- en balustradebouw, omdat die veel smalle stalen strippen verwerkt. De Big-Jurij L is geschikt voor strippen tot een afmeting van 80×20 mm. Er bestaat ook een lichtere S-versie en een Premium uitvoering welke rond- en vierkantstaal kan richten.
Buizen ontbramen
Verder demonstreert Hevami de OD120 borstel ontbraammachine van het fabricaat NS Maquinas voor het ontbramen van de binnen- en buitenzijde van ronde, ovale en rechthoekige buizen. De planetair werkende borstels met dubbele rotatie zorgen voor een optimaal ontbraam resultaat, waarbij de buis zelf niet draait. Extrusies en aluminium profielen worden ook probleemloos ontbraamd.
Beursbezoekers kunnen middels videopresentaties ook informatie krijgen omtrent de overige machines in het Hevami programma, zoals werpstraalmachines, straalkasten, trommelontbraammachines, manuele- en automatische langbandschuurmachines, gerobotiseerd schuren en polijsten, afschuinmachines, richtmachines en vele andere machines op het gebied van de mechanische oppervlaktetechniek.
Hevami Oppervlaktetechniek
Stand C03
Vraag hier uw gratis toegangskaart voor de METAVAK aan! Meer METAVAK nieuwtjes leest u hier