LVD lanceert nieuw instapmodel fiberlaser

LVD heeft haar aanbod lasersnijmachines uitgebreid met de Lynx FL, een kostenefficiënte lasersnijmachine. De nieuwe fiberlaser is tijdens de vakbeurs CIMT in Beijing gelanceerd.

Lynx is een instapmodel en maakt volgens LVD de weg vrij naar de wereld van de fiberlasersnijsystemen waar gebruikers de flexibiliteit hebben om met een bescheiden en goed besteed budget een uitgebreide reeks materialen en diktes te bewerken.

Veelzijdige materiaalmogelijkheden
Lynx wordt aangedreven door een efficiënte IPG-fiberlaserbron (2 kW), die zorgt voor de snelle en nauwkeurige verwerking van dunne platen in traditionele materialen zoals zacht staal, roestvrij staal en aluminium, met als extra troef dat ook metalen zoals koper en messing efficiënt verwerkt kunnen worden. Het materiaal absorbeert de laserstraal met 1µm golflengte beter, waardoor de verwerkingssnelheid bij dunne plaat tot drie keer hoger is dan met een CO2-laserbron.

Automatische wisseltafels
Lynx biedt naast een compact design ook geïntegreerde automatische wisseltafels, waarbij de ene tafel wordt geladen terwijl op de andere tafel materialen worden gesneden, wat de nuttige werktijd maximaliseert. De tafelwissel duurt bovendien slechts 35 seconden.

Lynx beschikt over een geïntegreerde Siemens IU CNC-sturing en –aandrijvingen en garandeert hiermee ook aan hoge snelheden de grootste positioneer- en herhaalnauwkeurigheid.

De nieuwe Precitec ‘Light-Cutter’ garandeert hoge snijsnelheden met een uitstekende snijkwaliteit. Deze snijkop beschikt over een temperatuur- en constante afstandscontrole en een crashbeveiligingssysteem. De cartridge van het beschermvenster is snel en eenvoudig te wisselen.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

MetavakNieuws

Penta Laser Benelux toont realistische én gerealiseerde snij-oplossingen

29-09 “We willen hoogwaardige en functionele technologie bereikbaar maken voor elk productie- en constructiebedrijf”, aldus […]

Plaatbewerking

Gemengd dubbel voor nauwkeurig lasersnijden

27-08 Meestal wordt stikstof als beschermgas gebruikt bij lasersnijden. Dit kleur- en reukloze gas voorkomt […]

Plaatbewerking

Voortman Experience Days komen eraan

20-08 De inhouse tentoonstelling is op 25 september. Tijdens rondleidingen ervaren bezoekers hoe de machines, […]

MetaalNieuws Extra IM

Welke metaalsoorten kunt u goed lasersnijden?

01-06 In dit artikel leest u wat er mogelijk is met drie populaire materialen: staal, […]

Plaatbewerking

Aantrekkelijker werk voor personeel, mooier product voor opdrachtgever

04-03 Directeur Richard Donkers geeft toe dat er enkele jaren geleden best wel even sprake […]

Plaatbewerking

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs

28-10 LaserTWO levert betrouwbare snijprestaties in een flexibele uitvoering tegen lage kosten per stuk. De […]

Plaatbewerking

Trumpf lanceert eenvoudige lasersnijmachine

21-10 Deze nieuwe TruLaser Serie 1000 Lean Edition heeft dezelfde kwaliteitsstandaard als de high-end modellen […]

Plaatbewerking

Groot aantal noviteiten Baykal

16-10 Als eerste is dat de BLC combi lasersnijmachine voor het snijden van plaatmateriaal en […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek