METAVAK: kennis, innovatie en vakmanschap voor de maakindustrie

De metaalbewerkende maakindustrie staat voor grote uitdagingen. Digitalisering, energietransitie en personeelstekorten vragen om nieuwe oplossingen en samenwerking. METAVAK is al twintig jaar hét ontmoetingspunt voor de sector en brengt professionals samen om kennis uit te wisselen, innovaties te ontdekken en vakmanschap te vieren. Van 7 t/m 9 oktober vindt de jubileumeditie plaats in Evenementenhal Gorinchem.

Tijdens METAVAK 2025 draait het niet alleen om technologie en machines, maar ook om strategische kennis en praktische oplossingen.

 

Kennis en inspiratie voor de praktijk

Tijdens METAVAK 2025 draait het niet alleen om technologie en machines, maar ook om strategische kennis en praktische oplossingen. Het kennistheater richt zich op eindbeslissers, directeur-eigenaren, managers en vakspecialisten. Thema’s als personeel, marktveranderingen, energiekosten en digitalisering staan centraal. “We willen bezoekers niet alleen inspireren, maar ook concrete handvatten meegeven die ze direct in hun bedrijf kunnen toepassen”, zegt beursorganisator Dési Toornvliet.

De Industrie in Transitie

Een belangrijk onderdeel van het programma zijn de interactieve rondetafelsessies onder de noemer  ‘De Industrie in Transitie’. Hier gaan experts uit de keten met elkaar in gesprek over urgente vragen. Geen lezingen, maar echte discussie waarin deelnemers actief hun ervaring en visie delen. Actuele onderwerpen worden hier bediscussieerd, denk aan de impact van de verkiezingsuitslagen en de geopolitieke spanningen op de Nederlandse supply chain. Maar ook de digitalisering, personeelstekorten en de vraag of robotisering een oplossing biedt of juist een nieuwe uitdaging vormt.

De sessies zijn vrij toegankelijk: bezoekers kunnen in- en uitlopen en actief deelnemen. Er worden nog experts gezocht die deel willen nemen aan tafel. Aanmelden kan door te mailen.

Jong talent en nieuwe instroom

Samen met Koninklijke Metaalunie organiseert METAVAK op dinsdag 7 oktober een speciaal kennisprogramma voor studenten en zij-instromers. Het doel: jonge en nieuwe talenten enthousiasmeren en klaarstomen voor een carrière in de sector.

Primeur: Clash of the Grinders

Nieuw dit jaar is de Clash of the Grinders, een nationale slijpwedstrijd georganiseerd door 3M, Metaaltechniek en METAVAK. Wie mag zich de beste slijper van Nederland noemen? Daarnaast laat kunstenaar Patrick Visser zien hoe gerecycled metaal verandert in indrukwekkende kunst. Zijn levensgrote objecten verbinden kunst en techniek en geven de beursvloer een creatieve dimensie.

Praktische informatie

METAVAK vindt plaats op 7, 8 en 9 oktober in Evenementenhal Gorinchem. Aanmelden kan via de website.

Tags

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

MetavakNieuws

METAVAK bevestigt rol als showcase van eigentijdse maaktechniek

27-10 Vooraf had de beursorganisatie aangekondigd dat het deze editie zou draaien om inspiratie, beleving […]

MetavakNieuws

Mathijs Klooster van Krepla winnaar Clash of the Grinders

22-10 De wedstrijd vond op elke beursdag twee keer plaats in een speurtocht naar de […]

Plaatbewerking

Tuwi en Pyrodura pakken vuile kammen aan

21-10 Het officiële dealerschap van Tuwi voor Pyrodura werd gepresenteerd tijdens METAVAK, waar beide bedrijven […]

Plaatbewerking

LVD introduceert Cobot-buigsysteem

08-10 Ricobb is compact en gebruiksvriendelijk en gemakkelijk te verplaatsen, in te stellen en te […]

MetavakNieuws

Veel machines live in actie op METAVAK – mis het niet!

06-10 De afgelopen dagen is er hard gewerkt aan de opbouw van de stands, en […]

MetavakNieuws

CNC LiftArm live in actie op METAVAK

06-10 Slim, veilig en efficiënt tillen De CNC LiftArm combineert hydraulische precisie met een robuuste […]

MetavakNieuws

Besten presenteert nieuwe HACO kantbank

05-10 De OptiForm is beschikbaar in vaste configuraties, waardoor HACO deze machines continu produceert en […]

MetavakNieuws

Spektakel bij Clash of the Grinders

04-10 Clash of the Grinders is een live slijpwedstrijd voor vakmensen in de metaalbewerking. De […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek