Radius 3 mm met nieuwste RotoMaster ontbraammachine van Loewer
Loewer, een leverancier van Hevami Oppervlaktetechniek, heeft onlangs de nieuwste RotoMaster ontbraammachine geïntroduceerd. Hiermee is het mogelijk om in één doorloop een radius van 3 mm aan te brengen.
De RotoMaster is voorzien van een rotor met acht lamellenborstels (4 x 530 mm lang en 4 x 600 mm lang) en heeft hiermee een rotor met het meeste schuurmateriaal op de markt.
Veel mensen zijn bekend met de SwingGrinder en DiscMaster ontbraammachines van Loewer. Deze machines werken beide met topborstels voor het afronden van de plaatkanten. Bij de nieuwste RotoMaster ontbraammachine (type TdSRm-1500) worden ook topborstels toegepast, maar in dit geval in combinatie met een zeer grote rotor, die is voorzien van lamellenborstels. Dit maakt het mogelijk om in één doorloop een afronding met een radius van 3 mm te realiseren. Wil men echter een kleine afronding, dan is dit met deze machine ook mogelijk.

De RotoMaster TdSRm-1500 haalt slakken en bramen van plaatdelen af rondt de kanten af.
Meeste schuurmateriaal
De standaard bewerkingsbreedte van de RotoMaster bedraagt 1.500 mm en de machine is voorzien van een rotor met acht lamellenborstels (4 x 530 mm lang en 4 x 600 mm lang). De RotoMaster heeft hiermee een rotor met het meeste schuurmateriaal op de markt, waardoor de radius van 3 mm in één doorloop goed haalbaar is.
Eerst goed ontbramen
Veelal zijn snijdelen nog voorzien van bramen, zodat er eerst goed ontbraamd moet worden voordat de kanten afgerond kunnen worden. In het geval van autogeen en plasma gesneden plaatdelen is het dan veelal zinvol om te kiezen voor het Td-aggregaat, dat voorzien is van topborstels met hamerslag-pinnen. In veel gevallen worden dan al de meeste slakken en bramen verwijderd. Omdat je daar nooit 100% vanuit kunt gaan is het noodzakelijk om ook te schuren. Hiervoor heeft Loewer een uniek breedband-schuuraggregaat ontwikkeld dat in staat is om plaattoleranties en kromtrekking te compenseren. Plaatdelen boven de 6 mm laten zich veelal door drukrollen niet meer naar beneden drukken waardoor het wenselijk/noodzakelijk is dat de ontbraamunit in staat is om deze toleranties te compenseren.

Met de nieuwste RotoMaster ontbraammachine (type TdSRm-1500) is het mogelijk om in één doorloop een radius van 3 mm aan te brengen.
Omdat een radius 2 en/of 3 mm veelal gevraagd wordt binnen de staalbouw en offshore-industrie, is de machine standaard voorzien van een drietal magneetbanen om zo ook de kleinere delen goed te kunnen bewerken. Mocht men liever een vacuümtransport hebben of bijvoorbeeld de topborstels achter de schuurband willen plaatsen, dan is dit ook te realiseren.
Compleet programma
Middels de nieuwste RotoMaster ontbraammachine kan Hevami nu het complete programma bieden van een zéér kleine radius tot een radius van 3 mm, doorvoerbreedte van 150 tot 2.000 mm en naast enkelzijdige bewerking ook dubbelzijdige bewerking in één doorloop.