Stakingen metalektro uitgesteld door lockdown

De stakingsacties in de metalektro waarbij meerdere mensen bij elkaar komen, worden uitgesteld vanwege de lockdown waarin Nederland momenteel zit. Andere acties – zoals overwerkstakingen – gaan wel door.

Voor de komende weken stonden meerdere 24-uurstakingen gepland, verspreid door het hele land, bedoeld om een goede cao af te dwingen. Die zijn allemaal afgelast door FNV Metaal en CNV Vakmensen. Coronaproof acties waar geen bijeenkomsten voor nodig zijn, kunnen volgens de bonden nog wel doorgaan, als de medewerkers zich daar prettig bij voelen. CNV Vakmensen: “Bijvoorbeeld acties waarbij overwerk niet wordt uitgevoerd. Zo houden we de druk er toch op een verantwoorde wijze op.”

Overwerkstaking bij Bosch in Deventer

Zo houden medewerkers bij technologiebedrijf Bosch in Deventer, onder meer bekend van huishoudelijke apparaten, vanaf donderdag een overwerkstaking. Ze zullen geen overwerk meer doen, om hun wens voor een eerlijke en moderne cao Metalektro kracht bij te zetten. Agnes van der Schuur, bestuurder FNV Metaal: “Het is bijzonder dat de werkgevers beweren dat het zo slecht gaat in de sector waardoor er geen geld zou zijn voor een fatsoenlijke cao. Toch komen veel bedrijven handen tekort en wordt in veel bedrijven overgewerkt, zo ook bij Bosch.”

Vorige week zijn al enkele acties gehouden, nadat werkgeversorganisatie FME niet was in gegaan op de eisen die FNV Metaal stelde in een ultimatum. Zo stopten medewerkers van Scania met overwerken en legden medewerkers in de metaalsector in de regio Nijmegen 24 uur het werk neer.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Plaatbewerking

Plaatverwerkers NEVAT gaan Chinese opmars met eigen ogen bekijken

07-04 Steeds meer werktuigmachines van Chinees fabricaat vinden hun weg naar Europa. Op TechniShow in […]

Columns

Nerveus

06-04 Wat ook heel bepalend is, is de gemoedstoestand van de verkoper. Er zijn ondernemers […]

Bedrijf en Economie

Claudia op bezoek bij…

06-04 In haar vrije tijd bezoekt Claudia graag andere metaalbedrijven. Ze publiceert hierover al enige […]

Bedrijf en Economie

Claudia op bezoek bij Bax Metaal = vakmanschap, plezier en ambitie

06-04 Mijn bezoek begon met een persoonlijke rondleiding van salesmanager Robin Bax. Als verantwoordelijke voor […]

Bedrijf en Economie

Defensie is met uitgestoken hand op zoek naar effecten

06-04 Volgens De Kruif heeft de maakindustrie in Nederland een heel andere dimensie gekregen dankzij […]

Plaatbewerking

Tube en wire openen hun deuren voor draad-, kabel- en buisindustrie

06-04 “Tube en wire zijn voor onze sectoren de internationaal toonaangevende marktplaats. Düsseldorf biedt de […]

Verspanen

Huvema CNC-machines doen wat ze moeten doen

06-04 Huvema stond tot nu toe vooral bekend om zijn conventionele machines. Toch zag Verberkt […]

Toeleveren

Battolyser Systems en VDL Hydrogen Systems samen verder als Alquion

06-04 Hiermee is de medio vorig jaar aangekondigde fusie tussen de enige twee ontwikkelaars van […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek