Aanpassingen in fiscale regelingen voor R&D

In het Belastingplan 2014 dat op Prinsjesdag is gepresenteerd, zijn diverse wijzigingen voor de WBSO/RDA aangekondigd. De WBSO (Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk) en de RDA (Research en Development Aftrek) zijn fiscale regelingen waarmee bedrijven de financiële lasten van R&D-projecten kunnen verlagen.

De WBSO verlaagt de loonkosten. Hiervoor geldt in 2014:
– de bovengrens van de 1e schijf wordt verhoogd van € 200.000 naar € 250.000;
– het percentage van de 1e schijf gaat van 38% naar 35%;
– de verrekening van een S&O-verklaring die een deel van het jaar betreft, kan met de loonheffing in het hele jaar verrekend worden;
– iedere ondernemer kan in 2014 een jaaraanvraag indienen;
– een aanvraagperiode betreft in 2014 minimaal 3 maanden en maximaal 12 maanden. Er is geen beperking meer van maximaal 6 maanden.

Verder blijft:
– het percentage van de 1e schijf voor starters 50%;het percentage van de 2e schijf 14%;
– het plafond € 14 miljoen.

De bedragen voor de S&O-aftrek voor zelfstandigen, inclusief de extra aftrek voor zelfstandige starters, zullen worden geïndexeerd.

De RDA levert een extra aftrekpost op voor andere kosten en uitgaven voor het project. Bijvoorbeeld voor prototypes of onderzoeksapparatuur. Voor de RDA is de volgende wijziging aangekondigd:
– het percentage van de RDA gaat van 54% naar 60%.

Het budget voor de WBSO bedraagt in 2014 € 756 miljoen. Het budget voor de RDA bedraagt in 2014 € 302 miljoen.

Voorlichtingsbijeenkomsten over WBSO en RDA
Agentschap NL organiseert in het najaar weer een aantal voorlichtingsbijeenkomsten over de WBSO en RDA. Hierbij komen ook de wijzigingen voor 2014 aan bod.
De 7 bijeenkomsten vinden verspreid over het land plaats: in Eindhoven, Zwolle, Amsterdam, Rotterdam, Groningen en Den Haag. Ze zijn gratis toegankelijk voor innovatieve bedrijven die R&D-projecten willen uitvoeren. Iedereen die een voorlichtingsbijeenkomst heeft gevolgd, kan hierna eenvoudig een WBSO (en RDA) aanvraag indienen. Er zijn nog plekken vrij op alle locaties.

Klik hier voor een overzicht van de voorlichtingsbijenkomsten.  Hier kan men  ook een aanmeldingsformulier vinden.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Blader online door MetaalNieuws – Editie 06 d.d. 24/03/2026

24-03 Met deze gecombineerde publicatie onderstreept MetaalNieuws opnieuw haar inzet om lezers zowel via print […]

Oppervlaktetechniek

PaintExpo toont hoe AI en automatisering de oppervlaktetechnologie veranderen

23-03 AOM-Systems is een belangrijke speler op het gebied van duurzame processen en foutreductie in […]

Toeleveren

Compacte oplossingen voor grote ideeën

23-03 Met zijn miniatuurvarianten speelt KIPP in op een duidelijke marktbehoefte: Steeds meer toepassingen vereisen […]

Automatisering

Zuid-Hollands Industrie Event (ZIE) biedt sterk inhoudelijk programma

23-03 Er zijn keynotes van onder andere Karien van Gennip (ASML), René Peters (TNO), Jeffrey […]

Verspanen

Frezen, draaien, slijpen en printen in één machine

23-03 Met de recente introductie van de nieuwe generatie, de Lasertec 65 DED hybrid 2, […]

Oppervlaktetechniek

Klingspor viert 100 jaar waterproof schuurpapier

23-03 De oorsprong van waterproof schuurpapier gaat terug tot het begin van de jaren 1920 […]

Bedrijf en Economie

VDL verwacht dit jaar groei in omzet en resultaat

23-03 De gecombineerde jaaromzet is in 2025 uitgekomen op 4,064 miljard euro, een daling van […]

Toeleveren

Hannover Messe showt hoofdthema’s voor industrie en energie

23-03 De industrie bevindt zich in een periode waarin bedrijven keuzes moeten maken over digitalisering, […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek