BLM Group zet nieuwe norm in nauwkeurig snijden van groot formaat buizen en profielen
Met de LT14 Fiber zal BLM Group op de vakbeurs Tube (13-17 april in DΓΌsseldorf) een buislaser introduceren voor groot formaat buizen en profielen tot 355ΓΈ – 100 kg/m, die zich onderscheidt in nauwkeurigheid, snelheid en veiligheid.
De LT14 Fiber snijdt groot formaat buizen en profielen tot 355ΓΈ – 100 kg/m en onderscheidt zich volgens producent BLM Group in nauwkeurigheid, snelheid en veiligheid.
BLM Group, marktleider op het gebied van buislasersnijtechnologie, biedt hiermee ook voor de staalbouwsector een oplossing die zowel de productiviteit als snijkwaliteit op een veilige en betrouwbare manier doorvoert.
Voor staalbouwsector
Waar in de plaat- en buisbewerking buismateriaal al volop wordt gesneden met een buislaser, worden in de staalbouwsector buizen en profielen veelal nog op een conventionele manier gezaagd, geboord en gefreesd. Steeds meer bedrijven stappen daarom over op systemen die met robotinzet, plasma- en CO2 snijtechnologie dit proces sterk vereenvoudigen en versnellen. Met de introductie van de LT14 Fiber zet BLM Group een nieuwe norm op het gebied van snelheid, nauwkeurigheid, snijbeeld, automatisering en tubehandling.
De hoge nauwkeurigheid waarmee gaten, ravelingen, sleufgaten, enz. met deze nieuwe buislaser kunnen worden gesneden, maakt het mogelijk dat groot formaat buizen en profielen tijdens de montage en lassamenstelling exact passen en daarmee de uitvoering van complexe staalconstructies mogelijk maken.Β De nieuwe buislaser garandeert de hoge snelheid en nauwkeurigheid over de volledige buislengte zonder materiaalverlies en zonder handmatige aanpassingen omdat diameter-, dikte- en sectiewijzigingen volledig automatisch worden ingesteld.
Safety first
Om een maximale veiligheid voor medewerkers en operators te kunnen garanderen is de nieuwe LT14 Fiber volledig afgeschermd. Daarmee voorkomt BLM Group verblinding door het laserlicht van de laserresonator. Samen met de kettinglader (naar keuze 12,5m of 16m aanvoerlengte) en afvoerunit voor gesneden delen, is de LT14 Fiber de grootste buislaser ooit op een beurs gepresenteerd.
Tubehandling
Het snijden van buizen en profielen tot 100kg/m vraagt om een zwaardere tubehandlingconstructie dan buislasers voor lagere materiaalgewichten. Daarvoor garanderen drie spindels voor een optimale klemming op basis van dikte, diameter en materiaalsoort, wat maximale precisie oplevert met een volledig automatische instelling en aanzienlijke tijdwinst. Bovendien maakt de βzero scrapβ-modus het mogelijk dat de achterste slede loskoppelt om het uiteinde van de buis af te snijden en zo het beschikbare materiaal optimaal te benutten.
Innovatieve laserbron
De innovatieve laserbron met beamshaping zorgt voor een optimale verdeling van de energie. Daardoor kunnen grotere wanddiktes worden gesneden met een hoge kwaliteit zonder de noodzaak van nabewerking.
Features:
- 50% sneller dan CO2
- laadlengte max 16 m
- capaciteit 25 tot 355 mm ΓΈ
- 100 kg/m
- 3D laserkop
BLM Group is op Tube 2026 (13 t/m17 april, DΓΌsseldorf) exposant in hal 5.