Eerste editie ABISS Breda smaakt naar meer

De eerste editie van ABISS Breda is gehouden met een totaal van 42 technologiepartners, 8 Expert Classes, 6 Partner Pitches en 293 industriële beslissingsnemers uit alle sectoren. Hiermee bewees het event volgens de organisatoren dat ook Nederland behoefte heeft aan een ontmoetingsplaats voor wie vandaag wil bouwen aan de digitale fabriek van morgen

ABISS is een summit & netwerkplatform voor industriële digitale transformatie. Het bestaat al langer in België en werd op 30 oktober voor het eerst in Breda gehouden.

Innovatie en erkenning

ABISS is een summit & netwerkplatform voor industriële digitale transformatie. Het bestaat al langer in België en werd op 30 oktober voor het eerst in Breda gehouden. Goed gevulde zalen bij de seminars: Security of Things, Intelligence of Things en Industry of Things waren de thema’s. Tijdens acht neutrale Expert Classes deelden industrie-experts hun ervaringen met inspirerende cases van onder meer Valk Welding, Batenburg, Smurfit Westrock, TNO, Cboost en het Cyberweerbaarheidscentrum Maakindustrie.

Slimme digitalisering

Adriaan Broere (Valk Welding) toonde hoe digitalisering leidt tot innovatieve modellen zoals Welding as a Service (WaaS), terwijl Stephan van den Berg (Batenburg Plug & Produce) liet zien hoe zijn fabriek autonoom kan opstarten dankzij slimme digitalisering. Daniel Telgen (Cboost) illustreerde hoe AI vandaag al de gouden handen op de werkvloer ondersteunt, en Rob Verseijden en Josephine van Luik brachten cybersecurity terug naar de fabrieksvloer met concrete voorbeelden van OT-beveiliging in actie.

Kompas in de digitale chaos

Zowel MKB’s als grote bedrijven kwamen langs, op zoek naar oplossingen en kansen om hun digitale transformatie te starten of verder te zetten. Met technologiepartners en experts uit diverse domeinen bood ABISS Breda een helder kompas voor digitalisatie dankzij een breed en relevant overzicht. Zowel bezoekers als exposanten gaven aan dat het aangenaam vertoeven was in de wandelgangen. Bezoekers konden via een AI-tool een gepersonaliseerde bezoekersreis samenstellen, afgestemd op hun uitdagingen en interesses. Zo konden ze doelgericht Expert Classes bijwonen, relevante partners ontmoeten en concrete antwoorden vinden op hun vragen. In totaal werden er 162 van zulke bezoekersjourneys opgemaakt.

Volgende editie in 2026

ABISS Breda was volgens de organisatoren meer dan een beurs: “Het was een beleving en een plaats voor kennisdeling die de Nederlandse industrie dichter bij elkaar bracht om de volgende stap te zetten in digitalisering en beveiliging van hun productieomgevingen. Samen met de technologiepartners kijken we al uit naar de volgende editie op 29 oktober 2026.”

Tags

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Belgische digitaliseringsevent ABISS komt naar Nederland

29-01 ABISS draait om digitalisering in de maakindustrie en alles wat daarmee te maken heeft, […]

Automatisering

Bruisende 8e ABISS brengt 1248 Industriële beslissingsnemers samen

16-10 De nokvolle expert classes en de gemoedelijke sfeer op en rond de netwerkstanden bevestigen […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek