FME: Val kabinet is ramp voor industrie

De val van het kabinet door het vertrek van de PVV is een ramp voor de Nederlandse (technologische) industrie. Dat zegt brancheorganisatie FME.

FME-voorzitter Theo Henrar: “Nederland heeft geen tijd voor politieke spelletjes. We zitten midden in geopolitieke spanningen, torenhoge energieprijzen, een stikstofcrisis en een zorgsysteem dat onder druk staat.

De val van het kabinet maakt Nederland volgens FME totaal vleugellam. Terwijl het land snakt naar stabiliteit, visie en daadkracht om de energie- en klimaattransitie, netcongestie en het ongelijke speelveld aan te pakken, worden bedrijven opnieuw geconfronteerd met onzekerheid, stilstand en uitstel. “Nederland heeft geen tijd voor politieke spelletjes,” stelt FME-voorzitter Theo Henrar. “We zitten midden in geopolitieke spanningen, torenhoge energieprijzen, een stikstofcrisis en een zorgsysteem dat onder druk staat.”

Stilstaan is geen optie

“Er is beloofd dat Nederland van het slot zou gaan. Maar de sleutel is zoek – en het slot roest verder dicht. Terwijl andere landen vooruitgaan, staat ons land stil. Oplossingen worden uitgesteld, beleid stolt en ondernemers haken af.” Volgens Henrar is de prijs van politieke verlamming hoog: “De technologische industrie staat klaar om te leveren – van duurzame energie tot semicon en bijdragen aan onze veiligheid en strategische autonomie. Maar dan moet er wél betrouwbaar bestuur zijn. Stilstaan is geen optie.”

Grote gevolgen voor de toekomst van Nederland

FME waarschuwt dat de val van het kabinet grote gevolgen kan hebben voor de toekomst van Nederland. Daarom moet de Tweede Kamer de verantwoordelijkheid nemen die nodig is om de cruciale trajecten doorgang te laten vinden. Er moet nu worden geïnvesteerd in:

  • Het verlagen van energieprijzen om het Nederlandse bedrijfsleven competitief te maken;
  • Defensie en veiligheid. Een geloofwaardige defensie-industrie, die mee-innoveert in een instabiele wereld;
  • Innovatiebeleid en investeringsbank;
  • Technologische ontwikkelingen in de zorg: blijven inzetten op de voorgenomen investeringen van 800 miljoen.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

FME presenteert Verkiezingsmonitor voor technologische industrie

21-10 Hierin wordt een vergelijking gemaakt van de verkiezingsprogramma’s van de 11 grootste politieke partijen […]

Personeel en Opleiding

Concreet loonbod voor cao Metalektro blijft nog uit

17-10 Op dinsdag 14 oktober hebben de bonden voor de tweede keer met de werkgevers […]

Bedrijf en Economie

Handelsoorlog dwingt technologische bedrijven tot investeringsstop en productieverlaging

10-09 Deze bedrijven verwachten in 2025 gemiddeld 14% omzet te verliezen. Daarnaast heeft 17% van […]

Bedrijf en Economie

FME kritisch op EU-VS handelsdeal: “Conflict afgewend, maar tegen hoge prijs”

30-07 Onevenwichtige afspraken Het dreigende invoertarief van 30% op Europese producten is voorlopig van tafel, […]

Bedrijf en Economie

Straks om 12.00 uur: Nationaal Industriealarm

01-07 “We willen de politiek wakker schudden in hun laatste week voor het zomerreces”, aldus […]

Bedrijf en Economie

Nieuwe CSRD-tool helpt maakbedrijven bij duurzaamheidsrapportage

23-06 Geen onnodige belasting Vanaf 2027 moeten steeds meer bedrijven aan deze CSRD-verplichting voldoen. Ook […]

Bedrijf en Economie

Metaalunie: Val kabinet is om moedeloos van te worden

04-06 “Deze situatie is daarom om moedeloos van te worden. Het tast het vertrouwen van […]

Bedrijf en Economie

Handelsoorlog remt investeringen technologiebedrijven

30-04 Uit een enquête van brancheorganisatie FME blijkt dat liefst 60% van de bijna 250 […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek