Machinefabriek Boessenkool trots op rijke historie

Machinefabriek Boessenkool is altijd klaar voor de toekomst, niet alleen qua investeringen in het machinepark of qua kennis in opgeleid personeel. Ook het nieuwe kantoorpand en de volledig nieuwe voorgevel zijn na een duurzame verbouwing helemaal klaar voor de dag van morgen.

In beeld en tekst is er een prachtige tijdlijn op de wand gemaakt, die chronologisch een aantal highlights van het bedrijf door verschillende decennia heen laat zien.

Eenmaal geparkeerd op de uitgebreide parkeerplaats voor het pand aan de Turfkade in Almelo, loop je na binnenkomst direct in een ruime ontvangsthal. Wanneer je de bijzondere, in eigen fabriek geproduceerde trap opgaat naar de eerste verdieping, sta je gelijk oog in oog met de rijke historie van Machinefabriek Boessenkool. In beeld en tekst is er een prachtige tijdlijn op de wand gemaakt, die chronologisch een aantal highlights van het bedrijf door verschillende decennia heen laat zien. Deze tijdlijn toont de continue ontwikkeling sinds de oprichting in 1902.

Schatten uit het verleden

Dit fraaie resultaat van meer dan 120 jaar Boessenkool-historie was uiteraard een enorme klus en vergde alles bij elkaar bijna 2 jaar aan schatgraven. De informatie lag overal en nergens; van fotoboeken en nieuwsknipsels uit de vorige eeuw, tot nieuwe digitale bestanden op CD-roms, USB-sticks en laptops. De mooiste beelden kwamen uit allerlei onverwachte hoeken. Daarbij moesten de feiten, zoals namen, locaties, jaartallen gecheckt worden, wat een hele puzzel was, maar het resultaat mag er zijn.

Boessenkool

De ruime ontvangsthal. De trap naar de eerste verdieping is in eigen fabriek geproduceerd

Verhuizingen, directeuren, werk en prijzen

De roots van het bedrijf liggen in Almelo, waar sinds 1902 met toewijding wordt gewerkt aan voortdurende groei en innovatie. Het bedrijf heeft zich door de jaren heen gewijd aan grote projecten en heeft een indrukwekkend klantenbestand opgebouwd. Met een heldere visie en de mentaliteit van ‘kan niet, bestaat niet’, heeft Boessenkool reeds de nodige erkenning voor zijn bijzondere prestaties mogen ontvangen.

De toewijding is onder andere te zien op de foto met prinses Beatrix tijdens de uitreiking van de Prins Friso Ingenieursprijs 2019 en bij de Boessenkoolprijs, die al sinds 1969 elk jaar opnieuw wordt uitgereikt aan jong technisch talent in de regio.

Een speciale dank gaat uit naar Eelco, Ellen en Jan van Machinefabriek Boessenkool, die met veel tijd en liefde de verhalen en het beeldmateriaal boven water hebben gehaald en de vele puntjes op de i hebben gezet. Hun inspanningen hebben niet alleen de geschiedenis van het bedrijf tot leven gebracht, maar dienen ook als inspiratie voor toekomstige generaties die de nalatenschap van Machinefabriek Boessenkool voortzetten.

De rijke historie van Boessenkool is ook online te bekijken.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

MetaalNieuws Extra IM

Waarom de metaalindustrie hoge eisen stelt aan materialen en verbindingen

20-02 Bedrijven die hierin investeren, voorkomen stilstand en dure reparaties. In dit artikel leest u […]

Plaatbewerking

BLM Group introduceert snelle vlakbedlaser LS9

18-02 Dankzij lineaire motoren op alle assen, een extreem snelle palletwissel en een configureerbaar laservermogen […]

Bedrijf en Economie

Eisenwarenmesse toont nieuwste trends in gereedschappen en andere hardware

18-02 Vakmensen en inkopers van over de hele wereld krijgen een uitgebreid overzicht van de […]

TechnishowNieuws

Bibus onthult sensor- en schakeltechniek van elobau op ESEF

18-02 Het pakket van elobau varieert van modulair, op maat gemaakte armsteunen tot joysticks en […]

TechnishowNieuws

Digitaal gereedschapsmanagement zorgt voor efficiëntie in productie

18-02 Strunk (ongeveer 45 medewerkers) verwerkt moeilijk verspaanbare materialen en complexe componenten. “Onze opdrachten beginnen […]

TechnishowNieuws

Meetmiddelen Mitutoyo garanderen precisie bij productie zware nokkenassen en drijfstangen

18-02 Purso-Tools staat wereldwijd bekend als fabrikant van zware nokkenassen en drijfstangen. Tot de klanten […]

Columns

Zwijgen

18-02 We deden bijna een jaar over de onderhandelingen. Het was taai, stroef, soms was […]

TechnishowNieuws

Automatisering bepaalt toekomst maakindustrie

18-02 Tijdens EMO Hannover, met zo’n 1600 internationale exposanten uit 45 landen, lag eind september […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek