Machinefabriek Boessenkool trots op rijke historie

Machinefabriek Boessenkool is altijd klaar voor de toekomst, niet alleen qua investeringen in het machinepark of qua kennis in opgeleid personeel. Ook het nieuwe kantoorpand en de volledig nieuwe voorgevel zijn na een duurzame verbouwing helemaal klaar voor de dag van morgen.

In beeld en tekst is er een prachtige tijdlijn op de wand gemaakt, die chronologisch een aantal highlights van het bedrijf door verschillende decennia heen laat zien.

Eenmaal geparkeerd op de uitgebreide parkeerplaats voor het pand aan de Turfkade in Almelo, loop je na binnenkomst direct in een ruime ontvangsthal. Wanneer je de bijzondere, in eigen fabriek geproduceerde trap opgaat naar de eerste verdieping, sta je gelijk oog in oog met de rijke historie van Machinefabriek Boessenkool. In beeld en tekst is er een prachtige tijdlijn op de wand gemaakt, die chronologisch een aantal highlights van het bedrijf door verschillende decennia heen laat zien. Deze tijdlijn toont de continue ontwikkeling sinds de oprichting in 1902.

Schatten uit het verleden

Dit fraaie resultaat van meer dan 120 jaar Boessenkool-historie was uiteraard een enorme klus en vergde alles bij elkaar bijna 2 jaar aan schatgraven. De informatie lag overal en nergens; van fotoboeken en nieuwsknipsels uit de vorige eeuw, tot nieuwe digitale bestanden op CD-roms, USB-sticks en laptops. De mooiste beelden kwamen uit allerlei onverwachte hoeken. Daarbij moesten de feiten, zoals namen, locaties, jaartallen gecheckt worden, wat een hele puzzel was, maar het resultaat mag er zijn.

Boessenkool

De ruime ontvangsthal. De trap naar de eerste verdieping is in eigen fabriek geproduceerd

Verhuizingen, directeuren, werk en prijzen

De roots van het bedrijf liggen in Almelo, waar sinds 1902 met toewijding wordt gewerkt aan voortdurende groei en innovatie. Het bedrijf heeft zich door de jaren heen gewijd aan grote projecten en heeft een indrukwekkend klantenbestand opgebouwd. Met een heldere visie en de mentaliteit van ‘kan niet, bestaat niet’, heeft Boessenkool reeds de nodige erkenning voor zijn bijzondere prestaties mogen ontvangen.

De toewijding is onder andere te zien op de foto met prinses Beatrix tijdens de uitreiking van de Prins Friso Ingenieursprijs 2019 en bij de Boessenkoolprijs, die al sinds 1969 elk jaar opnieuw wordt uitgereikt aan jong technisch talent in de regio.

Een speciale dank gaat uit naar Eelco, Ellen en Jan van Machinefabriek Boessenkool, die met veel tijd en liefde de verhalen en het beeldmateriaal boven water hebben gehaald en de vele puntjes op de i hebben gezet. Hun inspanningen hebben niet alleen de geschiedenis van het bedrijf tot leven gebracht, maar dienen ook als inspiratie voor toekomstige generaties die de nalatenschap van Machinefabriek Boessenkool voortzetten.

De rijke historie van Boessenkool is ook online te bekijken.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Verspanen

Zeiss toont datagedreven technologie op Hannover Messe

20-04 Volgens Dr. Marc Wawerla, lid van de Raad van Bestuur van de Zeiss Group […]

Automatisering

BMW integreert humanoïde robots in autoproductie

20-04 De BMW Group zet consequent in op digitalisering en het gebruik van kunstmatige intelligentie […]

Bedrijf en Economie

GICOM viert jubileum met open dag

20-04 Geautomatiseerde robot afkantpers Medewerkers van GICOM zullen demonstreren hoe machines hun werk in de […]

Toeleveren

Snellere raceauto dankzij industriële gasveren

20-04 De vorige racewagen, de EFR17ed05, weegt slechts 168 kg. In de zomer van 2025 […]

Bedrijf en Economie

Nevi (70) lanceert ‘Jouw baken in business’

20-04 De relevantie van het inkoopvakgebied groeit door geopolitieke spanningen, ketenverstoring en nieuwe regelgeving. “Inkoopprofessionals […]

Materialen

Houden stijgende staalprijzen stand?

20-04 Wellicht lichte correctie Zelf spreekt het StaalJournaal de verwachting uit dat de Europese markt […]

Bedrijf en Economie

MKB-maakindustrie onder druk in eerste kwartaal

20-04 Ten opzichte van het laatste kwartaal van 2025 verslechteren orderposities, staan marges onder druk […]

Verspanen

Grob viert 100-jarig jubileum met introductie van nieuwe machines

20-04 Het open huis gaf tegelijkertijd een inkijk in de strategische richting van de machinebouwer. […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek