METAVAK jubileert met frisse accenten
METAVAK, de vakbeurs voor de metaalbewerkende maakindustrie, viert op 7, 8 en 9 oktober in Evenementenhal Gorinchem haar 20e editie. Deze jubileumeditie biedt de vertrouwde vakbeursformule met meer dan 130 exposanten, aangevuld met frisse, nieuwe accenten.
METAVAK staat drie dagen lang in het teken van techniek en innovatie in de maakindustrie. Meer dan 130 exposanten grijpen de vakbeurs aan om een groot publiek kennis te laten maken met hun nieuwste innovaties in alle facetten van de metaalbewerking.
Als vanouds brengt METAVAK weer branchegenoten en experts samen in een laagdrempelige setting. Dit jaar zet organisator Easyfairs daarbij vol in op nieuwe features die bezoekers en exposanten verrassen en inspireren. Zoals de slijpwedstrijd Clash of de Grinders, de Masters of Metal (rondedetafelgesprekken met experts uit de branche over actuele ontwikkelingen) en Metal Art. Kunstenaar Patrick Visser, bekend van zijn indrukwekkende junk-art, toont kunstwerken gemaakt van gerecycled metaal.
Techniek en innovatie
De beursvloer in Evenementenhal Gorinchem staat drie dagen lang in het teken van techniek en innovatie in de maakindustrie, die midden in een transitie staat. Digitalisering, geopolitieke spanningen en een tekort aan vakmensen vragen om nieuwe oplossingen. Die worden geboden door de meer dan 130 exposanten. Zij grijpen METAVAK aan om een groot publiek kennis te laten maken met hun nieuwste innovaties in alle facetten van de metaalbewerking.
In de verspanende sector presenteert de nieuwe combinatie Humacs Krabbendam/Dymato zich voor het eerst. Dat gebeurt vanuit twee stands, want beide partijen blijven naast elkaar onder eigen naam opereren. Humacs-Krabbendam demonstreert onder andere het CNC-draaicentrum SL2000BSY van SMEC met Siemens besturing en een RoboJob TurnAssist 200 robot. Dymato is present met de Okamoto slijpmachine, type ACC63SA. Phantom, het exclusieve merk van Van Ommen, heeft zijn HSS getrapte plaatboor aangepast, waardoor deze nog soepeler boort, de operator minder belast en de nauwkeurigheid en rondheid van de geboorde gaten verbetert. De vernieuwde boor is onder de naam Ergo-Step op de markt gebracht en beschikbaar in zowel rechte als gespiraliseerde uitvoeringen.
Sneak peek
Renishaw geeft een sneak peek van de nieuwe vergelijkende meetmachine Equator-X 500, die op de EMO in Hannover is gelanceerd. Dit nieuwe dual-method Equator-X-meetsysteem – volgens Renishaw een gamechanger – biedt unieke mogelijkheden voor de werkvloer dankzij de dubbele meetfunctionaliteit: Absolute en Compare. Een andere exposant die in september ook nog op de EMO stond, is de Belgische CNC-automatiseerder RoboJob. Die kan de METAVAK-bezoeker alles vertellen over nieuwe servogripper EGrip71, die automatisering nog slimmer maakt en flexibiliteit en prestaties naar een hoger niveau tilt.
Plaatbewerking
Op gebied van plaatwerk presenteren exposanten als WiCAM, AESC en Hexagon (Radan) de nieuwste softwareontwikkelingen. Evenals Halloy, dat een innovatieve oplossing introduceert, die calculatie, werkvoorbereiding en productie naadloos integreert: Halloy Calculate & CAM Production. Deze geavanceerde tools zijn ontworpen om bedrijven in de maakindustrie te ondersteunen bij het stroomlijnen van hun processen – van offerte tot productie.
Ook op machinegebied is er veel nieuws. Nieuw bij Tuwi is het dealerschap voor de (profiel)buigmachines van Memoli en SimasV, twee Italiaanse merken, die hun krachten hebben gebundeld onder één moederbedrijf. Op METAVAK demonstreert Tuwi de ETM 60, een profielbuigmachine uit de Memoli ETM serie voor het buigen van buizen en profielen zonder doorn, zowel naar rechts als naar links.
Een machineleverancier die ook aan de weg timmert is Baykal Nederland, dat afgelopen zomer de naam heeft gewijzigd in Make-it. Make-it wil een zo compleet mogelijk machinepakket bieden en daarmee uitgroeien tot een one-stop-shop voor de plaatbewerkingsindustrie. De eerste signalen hiervan zijn op METAVAK te zien: naast een kantbank van Baykal, worden een 4-rollenwals van Haeusler en een zwenkbuigmachine van de Franse fabrikant Jouanel gedemonstreerd.
Wouters Cutting & Welding komt vanuit België naar METAVAK met de Esprit Photon Lite. Dit is een compacte fiberlasersnijmachine van haar nieuwe partner Esprit Automation, een Britse machinefabrikant die specialist is in thermisch snijden. Dit is slechts een kleine greep uit het grote aanbod van nieuwe producten, die een bezoek aan METAVAK de moeite meer dan waard maken. Lees er alvast alles over in onderstaande MetaalNieuws METAVAK Beursspecial.