Nieuw event: Manufacturing Technology Conference

Het Knowledge Sharing Centre samen met ASML en Thermo Fischer gaan samen met Mikrocentrum de eerste Manufacturing Technology Conference organiseren op 20 juni 2023. De conferentie vindt plaats in Veldhoven en biedt ingenieurs een complete roadmap van 100 verschillende productietechnologieën.

De eerste Manufacturing Technology Conference biedt ingenieurs een complete roadmap van 100 verschillende productietechnologieën.

Een technisch ontwerper of ingenieur heeft kennis van verschillende technieken nodig om een maakbaar product te creëren dat bij voorkeur in één keer goed op de markt kan worden gebracht. Maar hoe bepaal je welke techniek je gaat gebruiken en welke uitdagingen daarbij komen kijken? Het Knowledge Sharing Centre, een initiatief van hightech-giganten ASML en Thermo Fischer Scientific, voorzien ingenieurs van maakkennis tijdens de eerste editie van de Manufacturing Technology Conference.

Brede kennisoverdracht

“Kennis delen over productietechnologie is voor ASML van groot belang”, zegt Arno Sprengers, Knowledge Sharing Manager bij ASML en het Knowledge Sharing Centre. “Technici worden tegenwoordig intellectueel, maar minder praktisch opgeleid. Door deze conferentie te organiseren, dragen we bij aan een brede kennisoverdracht waar onze industrie behoefte aan heeft.”

“Kennis over productietechnieken is niet altijd voor iedereen voorhanden en wij zien dat, mede hierdoor, er tekorten ontstaan op de supply chain-markt”, voegt Maurits Smits toe. Hij is locatiedirecteur van Thermo Fisher Scientific Eindhoven, wereldleider op het gebied van wetenschappelijke dienstverlening. “Toch is er ontzettend veel kennis beschikbaar hierover in de regio. Daar zijn we trots op en met dit evenement kunnen we die kennis vermenigvuldigen. Zo brengen we middels samenwerking onze industrie in een versnelling.”

Een uitgebreid programma

Ingenieurs en productdesigners maken op de beurs één op één kennis met gespecialiseerde bedrijven die hen wegwijs maakt in de mogelijkheden van een specifieke productietechnologie. Ook bieden deze bedrijven hen een helpende hand bij bijkomende uitdagingen. “We gaan werken met posters, waarin bedrijven hun technologie presenteren. Alle technisch inhoudelijke aspecten komen zo op een interactieve manier aan bod”, zegt Karin Mous, programmamanager vanuit platformorganisator Mikrocentrum.

Daarnaast richt de conferentie zich ook op het delen van kennis door middel van masterclasses, keynotes en tech talks. De kennis wordt na afloop van het evenement ook digitaal aangeboden, zodat alle informatie achteraf terug te vinden is.

“Zowel ASML en Thermo Fisher Scientific als ook de toeleveranciers krijgen tijdens dit interactieve evenement de kans om vragen aan elkaar te stellen en feedback te geven op elkaars processen”, licht Mous toe. “Ze laten aan elkaar zien welke koers ze varen en hoe processen efficiënter en goedkoper kunnen. Ook verwacht ik dat er nieuwe samenwerkingen zullen ontstaan, wat op zichzelf al een grote winst is.”

Het startschot

Uiteindelijk zullen bezoekers het evenement verlaten met een lijstje nieuwe contacten en met essentiële nieuwe kennis over de mogelijkheden en uitdagingen van talloze productietechnieken, verzekert Smits. “Dit evenement is de katalysator om de maakindustrie in de regio naar een hoger plan te tillen. En ik hoop dat naast ASML, Mikrocentrum en Thermo Fisher Scientific, meer partijen uit de maakindustrie zullen aanhaken.”

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Automatisering

Automation Xperience laat zien hoe je automatisering slim en succesvol toepast

15-06 Deze vraag staat deze week (op woensdag 17 en 18 juni) centraal tijdens Automation […]

Personeel en Opleiding

Mikrocentrum opent opleidingslocatie voor technici in Drachten

27-05 Deze nieuwe locatie is gerealiseerd in samenwerking met ICD, Innovatiecluster Drachten, en Philips waarbij […]

Automatisering

Tech Event NoordNL richt zich op versnelling

18-05 De urgentie om te digitaliseren is voor veel bedrijven duidelijk. De uitvoering blijkt een […]

Bedrijf en Economie

ASML profiteert van structurele groei halfgeleidersector

15-04 De positieve cijfers passen binnen een bredere trend: de wereldwijde vraag naar chips blijft […]

Bedrijf en Economie

Manufacturing Technology Conference stelt combinatie van ontwerp en productie centraal

13-04 Betere technische keuzes De conferentie richt zich op het delen van kennis op het […]

Oppervlaktetechniek

ASML en Zeiss delen nieuwste reinheidseisen voor toeleveranciers op Clean Event

11-04 Geüpdatet cleanliness framework van ASML en Zeiss Een belangrijk onderdeel van het programma is […]

Toeleveren

Lamellenkoppelingen voor elke industriële uitdaging

09-04 Binnen de ROBA-DS familie onderscheiden drie specifieke varianten zich door hun unieke eigenschappen en […]

Verspanen

Clean Event en MTC brengen maakbaarheid en industriële reinheid samen

08-04 Juist die combinatie is volgens organisator Mikrocentrum waardevol voor de hightech maakindustrie waarin ontwerp- […]

Metaalnieuws inBeeld

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026

10/03/2026

Widenhorn TechniShow 2026

13/03/2026

MP Solutions TechniShow 2026

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie