RoboJob lanceert nieuwe whitepaper

In de zomer van vorig jaar lanceerde RoboJob een whitepaper over Industrie 4.0 in de Maakindustrie. Daarin gaf de Belgische specialist in CNC-automatisering haar visie weer over hoe dit abstracte begrip op een pragmatische wijze in de praktijk kan worden omgezet. Een goed jaar later pakt RoboJob uit met een nieuwe whitepaper.

RoboJob is specialist in de automatisering van CNC-machines voor kleine en middelgrote series. Het Bedrijf uit het Belgische Heist-op-den-Berg werd in 2007 opgericht, met als missie de maakindustrie opnieuw winstgevend en competitief te maken, en deze industrie opnieuw aantrekkelijk te maken voor jonge werknemers. “Automatisering maakt al enkele jaren een steile opmars,” vertelt Helmut De Roovere, CEO van RoboJob. “Elke machinebouwer, apparatenbouwer en toeleverancier is zich nu wel bewust van de voordelen en de nood aan automatisering. De vraag is niet langer of men moet automatiseren, maar eerder hoe, wat en op welke manier.”

Sinds een tiental jaar heeft de maakindustrie veel veranderingen ondergaan. In de huidige conjunctuur is de vraag hoog en lopen levertijden op bij heel wat maakbedrijven. Er wordt gezocht naar nieuwe werknemers, maar dat blijkt geen sinecure. Werkgevers zien in dat robotisering de druk op de werkvloer kan verlichten, de levertijden kan verminderen en de winstgevendheid en het rendement van het machinepark kan verhogen. De sleutel tot succes ligt volgens RoboJob echter op de werkvloer. “We merken al langer dat onze klanten die hun werknemers mee betrekken in het beslissingsproces rond automatisering ook de hoogste kans op slagen kennen,” vervolgt De Roovere. “Indien er goed wordt gecommuniceerd over het hoe en waarom van automatisering, wordt de angst en onzekerheid rond robots weggenomen. Wanneer een operator om zijn mening wordt gevraagd, zal hij ook mee achter de beslissing van zijn werkgever staan.

In een nieuwe whitepaper deelt RoboJob dergelijke inzichten. “We staan stil bij de impact van robotisering op de werkvloer, van werkgever tot werknemer”, aldus De Roovere. “Hiermee willen we onze kennis verder delen met iedereen binnen de maakindustrie, opdat we deze steeds weer nieuw leven kunnen inblazen en ook weer aantrekkelijk kunnen maken voor onze jonge werkkrachten,” besluit De Roovere. De nieuwe whitepaper, getiteld ‘Robotisering op de werkvloer’ kan hier gratis worden gedownload

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Verspanen

EMO Hannover stimuleert AI en automatisering

29-09 Technologie, informatie, uitwisseling, internationale netwerken en samenwerking – dat is waar EMO al 50 […]

MetavakNieuws

Nieuwe servogripper RoboJob maakt automatisering nog slimmer

26-09 Acht jaar na de lancering van de eerste Tower presenteerde de Belgische CNC-automatiseerder in […]

Automatisering

RoboJob presenteert nieuwe servogripper op EMO

15-09 Acht jaar na de lancering van de eerste Tower presenteert de Belgische CNC-automatiseerder een […]

Automatisering

RoboJob lanceert nieuwe Tower op EMO

01-09 De eerste generatie van de Tower werd in 2017 eveneens op de EMO gelanceerd […]

Plaatbewerking

FDP-bijeenkomst bij Koolmees over software en robotisering

14-07 Totaalleverancier Door de jaren heen heeft Forceertechniek Koolmees zich ontwikkeld van alléén hand forceren […]

Automatisering

Samenwerking tussen Olmia en Festo versnelt robotisering in de praktijk

02-07 De inzet van een robotarm is doorgaans gericht op het automatiseren van een specifieke […]

Automatisering

MetaalNieuws thema: Automatisering / Vision, Robotics & Motion

05-05 Wilt u uw noviteiten presenteren in deze speciale editie met een oplage van bijna […]

Automatisering

Workshop RoboJob over procescontrole bij high-end verspaning

23-04 Tijdens deze praktijkgerichte dag worden bezoekers ondergedompeld in de uitdagingen én oplossingen bij het […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek