Straks om 12.00 uur: Nationaal Industriealarm

FME-voorzitter Theo Henrar roept alle bedrijven in de technologische industrie op om vandaag – dinsdag 1 juli – om 12.00 uur mee te doen aan het Nationale Industriealarm. De bedoeling is dat bedrijven door heel Nederland met trommels, toeterende vrachtwagens en luide signalen van zich laten horen.

Onder andere de Rotterdamse haven doet mee aan het Nationaal Industrie Alarm. (Foto: Port of Rotterdam/Danny Cornelissen)

“We willen de politiek wakker schudden in hun laatste week voor het zomerreces”, aldus de voorzitter van FME. “Het gaat niet alleen om de industrie, het gaat om onze banen, onze economie en ons vermogen om te investeren in de toekomst. Als wij nu zwijgen, is straks de stilte in de fabriekshal permanent.”

Alarmbellen

De technologische industrie in Nederland moet volgens FME met één hand op de rug boksen. Oneerlijke concurrentie door torenhoge energie- en netwerkkosten, stapelende belastingen en trage besluitvorming maken het ondernemersklimaat steeds slechter. “De alarmbellen moeten letterlijk en figuurlijk afgaan”, stelt Henrar. “Niet alleen in onze fabrieken, maar ook in Den Haag.”

Laat de industrie niet in de kou staan

Volgens FME zijn er bijna twee miljoen banen direct en indirect verbonden aan de industrie. Theo Henrar: “Die banen staan op het spel. Mensen moeten weten: als deze sector het niet redt, dan redden we het als land ook niet. Verduurzaming, veiligheid, gezondheid – alles begint met een sterke industrie.” In meerdere regio’s hebben bedrijven al toegezegd mee te doen aan de actie. Henrar benadrukt dat hoe breder het signaal, hoe krachtiger de boodschap: “Laat je horen. Of je nu groot of klein bent, of je nu een alarm laat loeien of een dweilorkest inzet: het maakt niet uit hoe, als het geluid maar aankomt in Den Haag. Alleen samen maken we impact.”

FME roept bedrijven op hun geplande acties door te geven, zodat landelijke media en politiek aandacht kunnen geven aan de beweging. “We laten zien: de industrie is hier, en we gaan niet zomaar verdwijnen. Het is tijd voor beleid dat ons beschermt, in plaats van wegdrukt.”

Het Nationaal Industriealarm is een initiatief van VNO-NCW, FME, VNCI, Deltalinqs, Koninklijke VEMW, VEMOBIN en de vakbonden FNV en CNV.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Nieuwe CSRD-tool helpt maakbedrijven bij duurzaamheidsrapportage

23-06 Geen onnodige belasting Vanaf 2027 moeten steeds meer bedrijven aan deze CSRD-verplichting voldoen. Ook…

Bedrijf en Economie

FME: Val kabinet is ramp voor industrie

03-06 De val van het kabinet maakt Nederland volgens FME totaal vleugellam. Terwijl het land…

Bedrijf en Economie

Handelsoorlog remt investeringen technologiebedrijven

30-04 Uit een enquête van brancheorganisatie FME blijkt dat liefst 60% van de bijna 250…

Bedrijf en Economie

FME roept kabinet op structureel energiekosten industrie te verlagen

22-04 Zonder energiemaatregelen blijft het prijsverschil met ons omringende landen veel te groot, stelt de…

Bedrijf en Economie

FME lanceert 11-puntenplan ‘Erop of eronder’

17-02 Het plan is expliciet onderschreven door een aantal cruciale bedrijven die symbool staan voor…

Bedrijf en Economie

Structurele verhoging van WBSO belangrijke opsteker voor technologische industrie

18-11 Deze verhoging is essentieel voor het stimuleren van innovatie in Nederland, vooral binnen het…

Bedrijf en Economie

Maakindustrie prijst ambities kabinet maar vraagt wel om daadkracht

18-09 Dit zegt Metaalunievoorzitter Mark Helder in een reactie op de Miljoenennota en het eerder…

Bedrijf en Economie

Metaalunie en FME positief over regeerprogramma

16-09 “Metaalunie kan zich goed vinden in de kernpunten van het regeerprogramma, zoals het inzetten…

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs