TechniShow en ESEF krijgen ander gezicht

De tweejaarlijkse vakbeurzen TechniShow en ESEF, die samen het grootste platform voor de maakindustrie in de Benelux vormen, krijgen een ander gezicht. Vanaf de komende editie (10-13 maart 2026 in Jaarbeurs Utrecht) vormen beide beurzen een geïntegreerd geheel en wordt de traditionele halindeling losgelaten. In plaats daarvan komt er een ketengerichte opzet, die weerspiegelt hoe bedrijven tegenwoordig samenwerken: als een geïntegreerde productieketen. Tevens worden nieuwe elementen toegevoegd.

Een nieuwe element zijn drie innovatieve themapleinen. Deze belichten de nieuwste ontwikkelingen en trends in de maakindustrie. Ze brengen praktijkkennis, klantbehoeften en marktinzichten samen in concrete initiatieven.

De voorbereidingen voor TechniShow/ESEF zijn in volle gang. Met een nieuw samengesteld projectteam, bestaande uit vertegenwoordigers van exposanten, Jaarbeurs en brancheorganisatie FPT/NEVAT-FME, wordt gewerkt aan een toekomstbestendige en impactvolle editie. Het team buigt zich over thema’s als innovatie, ketensamenwerking en een sterke bezoekersbeleving.

Rol binnen de keten

De nieuwe opzet betekent dat bedrijven (exposanten) worden samengebracht op basis van hun rol binnen de keten, zodat bezoekers sneller de juiste oplossingen kunnen vinden. Tegelijkertijd zullen vertrouwde segmenten uit eerdere beurzen herkenbaar blijven binnen de nieuwe opzet. “Bedrijven zijn geclusterd binnen dezelfde ketenonderdelen, zodat de bezoeker gemakkelijk zijn weg kan vinden en alles wat hij zoekt snel kan ontdekken.

Zo combineren we het beste van beide werelden: de vertrouwde segmentherkenning met een moderne, ketengerichte opzet.”
TechniShow, de vakbeurs voor industriële productietechnieken zoals metaalbewerking, 3D printing en machinebouw, krijgt tien nieuwe segmenten: Werkvoorbereiding, CAM; In-/Uitgangscontrole; Design,CAD; Controlling/Management ERP; Gereedschap montage/demontage; Controleren, instellen, meten; Kwaliteitscontrole; Gereedschap reparatie; Inkoop/voorraad; Productie. ESEF krijgt twaalf segmenten, variërend van speciale materialen & bewerkingen tot digitale samenwerking & platforms.

Innovatieve themapleinen

Een nieuwe element zijn drie innovatieve themapleinen. Deze belichten de nieuwste ontwikkelingen en trends in de maakindustrie. Ze brengen praktijkkennis, klantbehoeften en marktinzichten samen in concrete initiatieven. Bezoekers kunnen hier de waarde van innovatieve technologieën ervaren en met experts in gesprek gaan over de praktische toepassing ervan.

Op het Innovatieplein Circulaire Drone wordt de ontwikkeling getoond van een drone, opgebouwd uit lokaal gerecyclede materialen en aangedreven door duurzame technologie. De productielijn is zichtbaar, zodat de bezoeker de impact van ketensamenwerking kan ervaren. Hierdoor krijgt hij een concreet voorbeeld van de bijdrage van circulaire productie aan een duurzame industrie.

Het Assemblageplein raceauto, een gezamenlijk plaatwerkinitiatief, maakt de kracht van samenwerking in de industrie op een bijzondere manier duidelijk. Elk deelnemend bedrijf maakt een onderdeel van een raceauto die bezoekers kunnen ophalen. Vervolgens zetten bezoekers de raceauto in elkaar op het assemblageplein. De montageplek op de beurs laat ketensamenwerking live in actie zien.

Op het Themaplein Fabriek van de toekomst draait alles om smart connectivity, de sleutel tot een efficiënte en toekomstbestendige productieomgeving. Slimme connectiviteit stelt bedrijven in staat om productieprocessen te optimaliseren, onderhoud te voorspellen en real-time data te gebruiken voor strategische beslissingen. Deze innovaties verhogen niet alleen de productiviteit, maar zorgen ook voor duurzamere en flexibelere productieprocessen. Het nieuwe themaplein biedt een diepgaand inzicht in de nieuwste technologieën en toepassingen die zorgen voor een naadloze integratie van machines, software en data.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Koninklijke Jaarbeurs en FPT-VIMAG verlengen samenwerking voor TechniShow tot en met 2030

04-09 TechniShow, de grootste en meest toonaangevende vakbeurs voor de maakindustrie in de Benelux, vindt…

Bedrijf en Economie

TechniShow is nog steeds springlevend

25-03 De twijfel vooraf werd natuurlijk ingegeven door Covid en de zomereditie van de TechniShow…

Automatisering

ESEF-exposant De Makers kiest op TechniShow voor calculatie-oplossing van Widenhorn

25-03 Omdat het bedrijf groeiende is en het aantal klanten wil verbreden ontstond de noodzaak…

TechnishowNieuws

Bruisende TechniShow goed voor bijna 30.000 bezoekers

20-03 Ricardo Vivas, beursmanager, blikt terug op een succesvolle beursweek: “Het bruiste op de beursvloer.…

TechnishowNieuws

BMO Automation wint TechniShow Innovation Award: ‘Supergaaf!’

15-03 Zestien TechniShow exposanten dongen dit jaar mee naar de award. Daarvan waren drie inzendingen…

TechnishowNieuws

Primeur Nederlandse brandweerdrone op ESEF Maakindustrie

13-03 De Almelose machinefabriek Boessenkool wil met mega-drones de wereld veroveren en introduceert de zogeheten…

TechnishowNieuws

TechniShow en ESEF Maakindustrie vandaag van start!

12-03 Met het thema ‘De Maakindustrie van Morgen’ pakken honderden exposanten groots uit met machines…

TechnishowNieuws

Valk Welding: automatisch robot programmeren is niet langer toekomstvisie

11-03 Het automatisch programmeren van robots is al jaren een hot item in de industrie,…

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs