Technologische industrie optimistisch, kostenbeheersing blijft noodzaak

De technologische industrie heeft het afgelopen jaar 4½% omzetgroei geboekt. De bedrijven verwachten dat die groei dit jaar (5%) en volgend jaar (6%) doorzet. Dat blijkt uit de FME Conjunctuurenquête voorjaar 2015.

Uit de enquête wordt duidelijk dat veel bedrijven een gezonde uitgangspositie hebben om de uitdagingen aan te gaan die de transitie naar Smart Industry met zich meebrengt. “De technologische industrie staat voor een grote opgave”, zegt FME-voorzitter Ineke Dezentjé Hamming. “Smart Industry – de combinatie van nieuwe productietechnologieën en verdere integratie van ict in het proces van ontwerpen, fabriceren en distribueren – gaat de industrie de komende jaren radicaal veranderen. Daar moeten industriële bedrijven zich nu op voorbereiden. Om de wereldwijde concurrentie ook straks het hoofd te kunnen bieden, moeten de Nederlandse technologische bedrijven niet alleen innovatief blijven, maar ook de kosten binnen de perken houden.”
De FME Conjunctuurenquête bevatte niet alleen goed nieuws. Bijna een derde van de bedrijven in de technologische industrie had in 2014 te maken met krimpende omzet. Dat gold vooral bedrijven met 50 tot 100 medewerkers.
De toenemende wereldwijde concurrentie zorgt voor verschuiving van de belangrijkste groeibelemmeringen. Scoorde in voorgaande jaren ‘vraaguitval’ zeer hoog (56% ) als groeibelemmering, nu is dat teruggelopen naar 44%. Personeelskosten (36%) en ‘ oplopende inkoopprijzen’ (31%) worden door steeds meer bedrijven als belangrijke groeibelemmering ervaren.

Lees hier de FME Conjunctuurenquete

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Verspanen

Nederlandse partners tonen werkende verspanende fabriek van de toekomst op EMO

14-05 Het borduurt voort op de presentatie vorig jaar op TechniShow, waar een aantal partijen…

Bedrijf en Economie

Solide resultaat NTS Group

14-05 De omzetgroei werd vooral gedreven door een toename van de activiteiten in Europa, waar…

Verspanen

Seminar RVS bewerken bij Ceratizit

14-05 Deze dag staat wederom volledig in het teken van innovatie, techniek en live demonstraties…

Bedrijf en Economie

Ruim € 8 miljard investeringen in innovatie via WBSO

14-05 Ondernemers kunnen met de WBSO hun loonkosten en andere uitgaven voor het doen van…

3D

Seminar 3D-printen bij Binder3D

14-05 Dit seminar is bedoeld om deelnemers te inspireren en te helpen ontdekken hoe 3D-printen…

Automatisering

FMG Matrixgrijper is flexibel, efficiënt en betrouwbaar

13-05 Dankzij de modulaire constructie kan de FMG Matrixgrijper van Schmalz bijna elke vorm grijpen.…

Werkplaatstechniek

Duurzame concept van Mewa is moderner en relevanter dan ooit

13-05 Maar een simpele reden voor het succes van Mewa is ook dat steeds meer…

Plaatbewerking

Seine Metaal wil gewoon mooi werk maken

13-05 De wil om mooi werk te maken zit er zo in bij de medewerkers,…

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs