DNE LASER Benelux maakt debuut

De internationale markt voor lasersnijmachines is de afgelopen jaren sterk in beweging gekomen. Toenemende concurrentie vanuit Azië, veranderende investeringspatronen binnen het MKB en een groeiende focus op prijs-prestatieverhoudingen zorgen voor een nieuw speelveld. Tegen deze achtergrond introduceert DNE LASER – onderdeel van de Bystronic Group – zich nu officieel in de Benelux. Het podium voor deze introductie is TechniShow 2026 in Utrecht.

DNE LASER Benelux is gevestigd in Veghel en wordt geleid door Pieter Van Durme en Sandra Pierhagen, ondersteund door een team van ervaren servicemonteurs uit de laserbranche.

Met de oprichting van DNE LASER Benelux krijgt de regio een zelfstandige vertegenwoordiging met eigen serviceorganisatie, technische ondersteuning en commerciële slagkracht. Daarmee wordt invulling gegeven aan de dual-brand-strategie van de groep, waarbij DNE zich richt op het competitieve middensegment van de markt.

Verbreding marktspectrum

De verschuiving in de marktverhoudingen heeft binnen de groep geleid tot een duidelijke positioneringskeuze. Waar het high-end segment traditioneel wordt bediend met premiumoplossingen, groeit tegelijkertijd de behoefte aan kostenefficiënte, betrouwbare productiesystemen met een korte terugverdientijd. Met DNE wordt dit marktsegment nu expliciet bediend via een zelfstandige merkidentiteit. De machines zijn ontwikkeld volgens Europese CE-normen, uitgerust met hoogwaardige – deels Europese – componenten en compatibel met gangbare CAD/CAM- en productiesoftware. Daarmee combineert DNE internationale productiekracht met Europese eisen op het gebied van veiligheid, integratie en betrouwbaarheid.

Lokale verankering in Veghel

Voor de Benelux is gekozen voor een nadrukkelijk lokale aanpak. DNE LASER Benelux is gevestigd in Veghel en wordt geleid door Pieter Van Durme en Sandra Pierhagen, ondersteund door een team van ervaren servicemonteurs uit de laserbranche. Het team beschikt over tientallen jaren praktijkervaring in lasersnijtechnologie, onderhoud, service en commerciële begeleiding. Die opgebouwde branchekennis vormt een essentieel onderdeel van de positionering: niet alleen machines leveren, maar ook technisch inhoudelijk kunnen meedenken met productiebedrijven.

Van Durme is sinds 2000 actief binnen de lasersnijsector en heeft zich in de loop der jaren gespecialiseerd in systeemtechniek, gebruikte installaties en buislasertechnologie. Zijn technische expertise strekt zich uit van complete systemen tot laserbronnen en integratievraagstukken binnen productieomgevingen. Pierhagen is eveneens sinds begin jaren 2000 actief in de branche en heeft uitgebreide ervaring in backoffice, salesondersteuning en klantcoördinatie. Binnen DNE LASER Benelux combineert zij haar organisatorische rol met een actieve commerciële functie als sales representative.

Toen de dual-brand-strategie binnen de groep werd uitgerold en nadrukkelijk werd gezocht naar lokale partners met aantoonbare branche-expertise, heeft dit team zich gezamenlijk gepresenteerd. Die combinatie van technische diepgang, servicecapaciteit en marktkennis sluit naadloos aan bij de visie van DNE voor Europa.

Breed portfolio

DNE LASER Benelux levert een breed programma machines voorzien van fiberlasertechnologie. Het portfolio omvat onder meer:

  • vlakbedlasersnijmachines;
  • buislasersnijmachines;
  • portaalsnijmachines;
  • diverse typen kantbanken.

Met dit programma richt DNE zich op plaat- en buisbewerkende bedrijven die op zoek zijn naar een competitieve investering zonder concessies te doen aan prestaties en betrouwbaarheid.
Qua marktpositionering begeeft DNE zich in het zogenoemde bronssegment. Door de inbreng van diepgaande technologische knowhow en lokale service-expertise positioneert het merk zich nadrukkelijk aan de bovenzijde van dit segment. De combinatie van investering, prestaties, onderhoudskosten en beschikbaarheid vormt daarbij het belangrijkste onderscheidende element.

Live demonstratie

Tijdens TechniShow presenteert DNE LASER Benelux zich voor het eerst aan het Nederlandse publiek. Centraal op de stand staat de D-SOAR 1530, die gedurende de beurs live in bedrijf zal worden gedemonstreerd. Bezoekers krijgen daarmee de gelegenheid om de snijkwaliteit, dynamiek en positioneringsnauwkeurigheid in de praktijk te beoordelen. Zowel commerciële als technische specialisten zijn aanwezig om vragen te beantwoorden over toepassingen, automatiseringsmogelijkheden, serviceconcept en investeringsmodellen.

Met de introductie van DNE LASER Benelux krijgt de markt er een nieuwe speler bij, die inzet op internationale schaalgrootte gecombineerd met lokale vakkennis en servicecapaciteit – een combinatie die volgens het team perfect aansluit bij de huidige investeringsbehoefte binnen het MKB.

DNE LASER Benelux
Hal 8, stand D014

Nog geen gratis toegangskaart voor de TechniShow / ESEF Maakindustrie 2026? Registreer u hier!

Meer TechniShowNieuws en ESEF MaakindustrieNieuws 

 

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Defensie is met uitgestoken hand op zoek naar effecten

06-04 Volgens De Kruif heeft de maakindustrie in Nederland een heel andere dimensie gekregen dankzij […]

TechnishowNieuws

Fabriek van de Toekomst bezoekersmagneet op TechniShow

17-03 Veel maakbedrijven investeren in nieuwe machines, automatisering of software. Dat levert resultaat op, maar […]

TechnishowNieuws

TechniShow eindigt sterk na aarzelende start

16-03 In de maanden voor de opening werd duidelijk dat TechniShow dit jaar een andere […]

Verspanen

Young Cutting Tools viert jubileum met modulair UFO-gereedschap

16-03 De zogenoemde UFO-gereedschappen combineren een stalen houder met een verwisselbare hardmetalen kop en spelen […]

Bedrijf en Economie

Fabory breidt expertise in energie en petrochemie uit door overname van Metrik

11-03 Metrik heeft met zijn bevestigingsoplossingen een sterke reputatie opgebouwd in sectoren waar veiligheid, compliance […]

TechnishowNieuws

Radan CAD/CAM-oplossing al 50 jaar relevant voor plaatwerkfabrikanten

11-03 Radan  wordt ingezet voor ponsen, snijden, nesten en kanten en helpt fabrikanten om toenemende […]

TechnishowNieuws

Cadmes maakt virtual twin technologie toepasbaar voor elk bedrijf

11-03 Met deze demonstratie laat Cadmes zien dat virtual twins niet langer complex of kostbaar […]

TechnishowNieuws

Maakindustrie slaat handen ineen voor structurele versterking

10-03 Het manifest is een directe en praktische uitwerking van het rapport van Peter Wennink, […]

Metaalnieuws inBeeld

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026

10/03/2026

Widenhorn TechniShow 2026

13/03/2026

MP Solutions TechniShow 2026

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie