TIV-lunchbijeenkomst Metaalunie: de ins en outs van financiering

Zoals gebruikelijk organiseert Koninklijke Metaalunie tijdens TIV Hardenberg een lunchbijeenkomst. Dit keer staat deze bijeenkomst in het teken van financiering. Vragen als: hoe komt u aan financiering voor de dagelijkse bedrijfsvoering, hoe financiert u investeringen, financiering van (eventuele) verliezen passeren de revue.

Financiering is momenteel een hot item; niet alleen in de metaalsector, maar in het hele bedrijfsleven. Kreeg je vroeger van de bank makkelijk extra rekening-courant als je financieel even krap zat, tegenwoordig is dat niet meer zo. Banken en andere financiers zijn een andere taal gaan spreken. Ondernemers zijn van klant opeens een risicoprofiel geworden, zonder dat hen dat in de tussentijd is verteld.

Programma
De inhoud van de lunchbijeenkomst is tweeledig. Allereerst wordt uitgelegd wat er precies is veranderd. Vervolgens behandelt het steunpunt bedrijfsfinanciering van Metaalunie op een originele manier een aantal praktijkvoorbeelden met betrekking tot het verkrijgen van financiering. Er worden ideeën aan de hand gedaan en de deelnemers aan de bijeenkomst doen inspiratie op zodat ze op een andere manier gaan kijken naar het aanvragen en verkrijgen van financiering.

Datum, aanvang & aanmelding
De lunchbijeenkomst vindt plaats op donderdag 5 september, van 12.30 tot 13.30 uur. Aansluitend is er een lunch. De inloop is vanaf 12.00 uur. Aanmelden kan via lunchbijeenkomstTIV@metaalunie.nl.

Koninklijke Metaalunie op de TIV
Koninklijke Metaalunie is ook met een stand op TIV aanwezig. Dit keer samen met MEVAS verzekeringen. MEVAS is van oudsher gespecialiseerd in (bedrijfs)verzekeringen voor Metaalunieleden, maar biedt tevens een compleet, collectief verzekeringspakket voor medewerkers van Metaalunieleden.

Openingshandeling TIV, METAVAK en VILO
Tevens is Metaalunie betrokken bij de opening van TIV, METAVAK en VILO Hardenberg. Deze wordt op dinsdag 3 september, om 12.30 uur, verricht door Paul Braakhuis, voorzitter van district regio Oost van Koninklijke Metaalunie.

Koninklijke Metaalunie
TIV standnummer 224

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Plaatbewerking

SVT Nederland maakt de stap naar XL-staalplaatverwerking

28-09 Medio 2025 was de bezetting van de kantbanken bij SVT Nederland dusdanig dat uitbreiding […]

Toeleveren

Grip op energiekosten in een elektrificerende metaalindustrie

28-09 Tegelijkertijd kunnen elektriciteits- en gasprijzen sterk bewegen. Hoe voorkomt u dat één ongunstig inkoopmoment […]

MetavakNieuws

Lubribond laat zien dat er meer is dan lassen, bouten en solderen: lijmen!

28-09 Lubribond is al vele jaren exposant op METAVAK en is ook tijdens de komende […]

MetavakNieuws

Clever Solutions demonstreert nieuwe C-Flex actieve meetsysteem

28-09 C-Flex is bedacht en ontwikkeld door Morris Giaccone en is het afgelopen jaar uitvoerig […]

MetavakNieuws

I-H&S introduceert JFY lasersnijmachines, kantbanken en ponsmachines

28-09 De man achter I-H&S Nederland is Harld Bruinier. Hij was vele jaren directeur van […]

Plaatbewerking

LVD op Euroblech: efficiënt en veerkrachtig plaatbewerken

28-09 Slechts minimale training nodig ​CADMAN-Suite 9 is volgens LVD eenvoudig te leren en te […]

Plaatbewerking

Trotec introduceert compleet laserproductiesysteem

27-09 Het platform is verkrijgbaar als Speedy 480 Black Line en Speedy 360 Black Line […]

MetavakNieuws

AESC toont ontwikkelingen CalQore-platform

24-09 AESC werkt al jaren met software voor verschillende onderdelen van het productieproces, van CAD […]

Metaalnieuws inBeeld

08/09/2026

Officiële opening Tuwi Zwijndrecht: Connext Live

12/07/2026

54U Media, wij maken zichtbaar wat jij maakt, met Kennis, Kwaliteit en Bereik in de Maakindustrie

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026

10/03/2026

Widenhorn TechniShow 2026