Toekomstbestendig zetprofielen produceren

Jörg Machines heeft bij Zetpro in Zaltbommel een nieuwe productielijn geleverd met een Variobend dubbelbuiger, een Dener guillotineschaar en een Ekicontrol twincut knip-slitlijn. Deze drie machines bieden alle mogelijkheden voor een toekomstbestendige werkplaats.

De Variobend dubbelbuiger (6 meter) die Jörg Machines bij Zetpro heeft geleverd, kan volautomatisch op en neer buigen. Dankzij de automatische bombering stelt de machine zichzelf in om nauwkeurige buigingen te maken.

De geïnstalleerde machines bieden tal van voordelen. De Variobend dubbelbuiger (6 meter) kan volautomatisch op en neer buigen. Dankzij de automatische bombering stelt de machine zichzelf in om nauwkeurige buigingen te maken. De dubbelbuiger biedt veel vrije ruimte en wordt bestuurd door een innovatieve software die offline programmeren mogelijk maakt.

De Dener schaar (ook 6 meter) is een stille en snelle hydraulische schaar, die Zetpro in staat stelt om staalplaten van 6 meter met grote precisie te knippen. De achteraanslag is stabiel uitgevoerd met 3 spindels en servo aandrijving.

De Ekicontrol Twincut knip-slitlijn tenslotte maakt het nauwkeurig afcoilen en knippen van platen mogelijk, met een capaciteit tot 1500 x 2 mm. Door de gebruiksvriendelijke software is de machine eenvoudig te bedienen. Het antimarkeringssysteem op de richtwals voorkomt dat er deuken ontstaan in de plaat tijdens het knippen. Zetpro produceert sinds 2017 zetwerkprofielen in allerlei soorten en maten en levert deze aan klanten door heel Nederland. Door de groei die het bedrijf doormaakt is het afgelopen zomer verhuisd naar een groter pand in Zaltbommel. Om flexibel te blijven in het bedienen van hun klanten, investeerden ze in de nieuwe lijn om de productie te optimaliseren en te voldoen aan de toenemende vraag. De lijn stelt Zetpro in staat om sneller, efficiënter en nauwkeuriger te werken. De investering in deze drie machines heeft niet alleen hun productiecapaciteit vergroot, maar ook hun concurrentiepositie versterkt.

Op METAVAK toont Jörg Machines onder andere een Dener servo kantpers.

Op METAVAK toont Jörg Machines onder andere een Dener servo kantpers.

Jörg op METAVAK

Jörg Machines neemt ook dit jaar weer deel aan METAVAK. Op de stand zijn onder andere de Dener servo kantpers en de Jörg afwikkelautomaat in actie te zien. Jörg is leverancier van het merk Dener Makina, dat onder andere servo aangedreven kantpersen produceert. De grootste voordelen hiervan zijn de hoge mate van productiviteit, nauwkeurigheid, flexibiliteit en bedrijfszekerheid. Het concept van een servo-elektrische aandrijving betaalt zich uit in lagere stroom- en onderhoudskosten door het ontbreken van hydraulische componenten.

De servo-elektrische kantpersen zijn leverbaar van 40 tot 200 ton perskracht en buiglengte van 1530 mm oplopend tot 4080 mm. Afhankelijk van het model zijn de kantpersen uitgevoerd met Dener CNC bombering. Plaatondersteuning, laser veiligheidssysteem en servo aandrijving op de achteraanslag op de X- en R-as behoren tot de standaard uitrusting. Iedere Dener afkantpers kan klantspecifiek worden geleverd voor wat betreft opties en tooling. De Jörg afwikkelautomaat 4923 is een compacte machine voor het efficiënt afrollen, strekken en knippen van rollen zink, koper, staal, aluminium, RVS en andere metalen. Het is een geheel gelaste, compacte constructie met elektronische besturing.

De specialisten van Jörg staan klaar om vragen te beantwoorden, of het nu gaat om technische ondersteuning, product advies of een maatwerkoplossing.

Jörg Machines
Stand F116

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Plaatbewerking

ROGAS Techniek groeit door met volautomatische buigcel van Bystronic

20-05 ROGAS Techniek is het bedrijf van Eric Houssart en zijn vrouw Cilia Kornelissen. Zij […]

Plaatbewerking

Giezen combineert traditie met hoogwaardig buig- en walswerk

10-11 Giezen, opgericht in 1892, is al generaties lang een begrip op het gebied van […]

MetavakNieuws

METAVAK bevestigt rol als showcase van eigentijdse maaktechniek

27-10 Vooraf had de beursorganisatie aangekondigd dat het deze editie zou draaien om inspiratie, beleving […]

MetavakNieuws

Mathijs Klooster van Krepla winnaar Clash of the Grinders

22-10 De wedstrijd vond op elke beursdag twee keer plaats in een speurtocht naar de […]

Plaatbewerking

Tuwi en Pyrodura pakken vuile kammen aan

21-10 Het officiële dealerschap van Tuwi voor Pyrodura werd gepresenteerd tijdens METAVAK, waar beide bedrijven […]

Plaatbewerking

LVD introduceert Cobot-buigsysteem

08-10 Ricobb is compact en gebruiksvriendelijk en gemakkelijk te verplaatsen, in te stellen en te […]

MetavakNieuws

Veel machines live in actie op METAVAK – mis het niet!

06-10 De afgelopen dagen is er hard gewerkt aan de opbouw van de stands, en […]

MetavakNieuws

CNC LiftArm live in actie op METAVAK

06-10 Slim, veilig en efficiënt tillen De CNC LiftArm combineert hydraulische precisie met een robuuste […]

Metaalnieuws inBeeld

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026

10/03/2026

Widenhorn TechniShow 2026

13/03/2026

MP Solutions TechniShow 2026

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie