Cursus RVS Basis start op 12 november

RVS Basis is dé cursus om uw kennis van roestvast staal te vergroten en de laatste inzichten op te doen. Na afloop kent u de ins en outs van roestvast staal en de toepassingen en kunt u deze vertalen naar uw klanten en eigen organisatie. Daarmee wordt u een nog deskundiger gesprekspartner voor collega’s en klanten.

Inhoud van de cursus
Diverse aspecten van de hele ketenkolom komen aan de orde. Van ontwerp tot materiaalkeuze en van productie tot onderhoud. De te behandelen onderwerpen zijn:

  • Wat is roestvast staal?
  • Soorten roestvast staal en hun eigenschappen
  • Producten en toepassingen
  • Normen en certificering
  • Corrosie en materiaalgedrag
  • Lassen, bewerken en oppervlaktebehandeling
  • Beproeving en onderzoek
  • Transport, handling en opslag

De lesstof en de praktische toepassing ervan worden zoveel mogelijk verduidelijkt met diverse voorbeelden uit de praktijk, bij voorkeur uw eigen praktijk.

Voor wie?
Door de brede inhoud is deze cursus interessant voor zowel beginnende als ervaren medewerkers uit de gehele RVS-keten. Enige technische kennis is handig, maar zeker niet noodzakelijk.

Functies: bijvoorbeeld inkopers, verkopers, engineers, werkvoorbereiders, productieleiders, medewerkers in de productie, kwaliteitszorg, service & onderhoud en binnendienst.

Type bedrijven: bijvoorbeeld industriële eindgebruikers, RVS-handelsbedrijven, apparatenbouwers of andere maakbedrijven en serviceverleners (bijvoorbeeld oppervlaktebehandeling, installatie, advies)

Docent Ko Buijs
De cursus RVS Basis wordt geleid door de gerenommeerde en ervaren adviseur Ko Buijs.
Zijn enthousiasme over het vak en oneindig veel voorbeelden uit de praktijk, maken hem een plezierig en deskundig docent.

Examen
De cursus wordt afgesloten met een examen. Indien dit succesvol wordt afgelegd, ontvangen cursisten het diploma ‘RVS Basis’. Hiermee wordt u in de branche erkend als RVS-deskundige.

Subsidiemogelijkheden
De cursuskosten kunnen (voor 50% tot 100%) worden vergoed door het OOM, A+O of andere opleidingsfondsen. Voor de voorwaarden kunt u kijken op www.oom.nl of www.ao-metalektro.nl.

Cursusdata & locatie
Deze cursus wordt gegeven in 4 dagdelen op 12 en 26 november en 3 en 10 december 2019 in Houten (Utrecht).


Meer informatie
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Leo Middel (06-41247222) of even kijken op onze website.

Door de brede inhoud is deze cursus interessant voor zowel beginnende als ervaren medewerkers uit de gehele RVS-keten.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Plaatbewerking

Valk Welding toont complete laserlasoplossing op Euroblech

08-10 Van robot en laserbron tot serviceondersteuning, alles uit één hand. Lasersensorsysteem Arc-Eye Valk Welding […]

Plaatbewerking

Mazak presenteert complete oplossing voor plaatbewerking op Euroblech

08-10 De Optiplex Ez-L combineert een 6 kW laser met stabiele, reproduceerbare prestaties op dunne […]

Bedrijf en Economie

Jubileummagazine 25 Jaar MetaalNieuws gepresenteerd op METAVAK

08-10 In aanwezigheid van een groot aantal relaties overhandigde Harold Draaijer het eerste exemplaar van […]

Bedrijf en Economie

Arbeidsproductiviteit stijgt vooral in industrie en handel

07-10 Meer welvaart De arbeidsproductiviteit is een maat voor de efficiëntie waarmee wordt gewerkt. Deze […]

Personeel en Opleiding

VMRG Kwaliteitseisen 2027 compleet vernieuwd

07-10 Aluminium en stalen gevelelementen De Kwaliteitseisen hebben betrekking op aluminium en stalen gevelelementen. Ze […]

Materialen

Restmateriaal wordt lesmateriaal

07-10 Prima bruikbaar materiaal In veel bedrijven blijven materialen over die voor het bedrijf zelf […]

Bedrijf en Economie

STODT gaat verhuizen en verbindt zich met SMEOT

07-10 De nieuwbouw betekent dat STODT het vertrouwde en prachtige pand in De Gieterij, waar […]

Toeleveren

Nieuwe visuele identiteit Heras

07-10 Eén herkenbare uitstraling Sinds 2025 maakt Heras in Nederland deel uit van een internationale […]

Metaalnieuws inBeeld

06/10/2026

Jubileummagazine 25 Jaar MetaalNieuws - METAVAK

08/09/2026

Officiële opening Tuwi Zwijndrecht: Connext Live

12/07/2026

54U Media, wij maken zichtbaar wat jij maakt, met Kennis, Kwaliteit en Bereik in de Maakindustrie

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026