Cursus RVS Basis start op 12 november

RVS Basis is dé cursus om uw kennis van roestvast staal te vergroten en de laatste inzichten op te doen. Na afloop kent u de ins en outs van roestvast staal en de toepassingen en kunt u deze vertalen naar uw klanten en eigen organisatie. Daarmee wordt u een nog deskundiger gesprekspartner voor collega’s en klanten.

Inhoud van de cursus
Diverse aspecten van de hele ketenkolom komen aan de orde. Van ontwerp tot materiaalkeuze en van productie tot onderhoud. De te behandelen onderwerpen zijn:

  • Wat is roestvast staal?
  • Soorten roestvast staal en hun eigenschappen
  • Producten en toepassingen
  • Normen en certificering
  • Corrosie en materiaalgedrag
  • Lassen, bewerken en oppervlaktebehandeling
  • Beproeving en onderzoek
  • Transport, handling en opslag

De lesstof en de praktische toepassing ervan worden zoveel mogelijk verduidelijkt met diverse voorbeelden uit de praktijk, bij voorkeur uw eigen praktijk.

Voor wie?
Door de brede inhoud is deze cursus interessant voor zowel beginnende als ervaren medewerkers uit de gehele RVS-keten. Enige technische kennis is handig, maar zeker niet noodzakelijk.

Functies: bijvoorbeeld inkopers, verkopers, engineers, werkvoorbereiders, productieleiders, medewerkers in de productie, kwaliteitszorg, service & onderhoud en binnendienst.

Type bedrijven: bijvoorbeeld industriële eindgebruikers, RVS-handelsbedrijven, apparatenbouwers of andere maakbedrijven en serviceverleners (bijvoorbeeld oppervlaktebehandeling, installatie, advies)

Docent Ko Buijs
De cursus RVS Basis wordt geleid door de gerenommeerde en ervaren adviseur Ko Buijs.
Zijn enthousiasme over het vak en oneindig veel voorbeelden uit de praktijk, maken hem een plezierig en deskundig docent.

Examen
De cursus wordt afgesloten met een examen. Indien dit succesvol wordt afgelegd, ontvangen cursisten het diploma ‘RVS Basis’. Hiermee wordt u in de branche erkend als RVS-deskundige.

Subsidiemogelijkheden
De cursuskosten kunnen (voor 50% tot 100%) worden vergoed door het OOM, A+O of andere opleidingsfondsen. Voor de voorwaarden kunt u kijken op www.oom.nl of www.ao-metalektro.nl.

Cursusdata & locatie
Deze cursus wordt gegeven in 4 dagdelen op 12 en 26 november en 3 en 10 december 2019 in Houten (Utrecht).


Meer informatie
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Leo Middel (06-41247222) of even kijken op onze website.

Door de brede inhoud is deze cursus interessant voor zowel beginnende als ervaren medewerkers uit de gehele RVS-keten.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Verspanen

Verspanende industrie steeds afhankelijker van ASML

12-11 Dat blijkt uit het nieuwe rapport Kansen voor de Keten | Verspanen in Nederland, […]

Automatisering

Schunk’s 6-assige kracht-/momentsensor FTS geeft robot fingerspitzengevoel

12-11 Nieuwe Robot PLUS-portfolio Robots verhogen de efficiëntie en kwaliteit in de productie en helpen […]

Toeleveren

Krachtige geleiding voor transportbanden

12-11 Dankzij de verstelbare zijgeleiders kan de transportband snel en eenvoudig worden aangepast en zonder […]

Plaatbewerking

Efficiënt en effectief plaat en buis bewerken

12-11 In een dynamische setting kunnen zij kennis opdoen, ervaringen delen en nieuwe inzichten ontdekken. […]

Plaatbewerking

Overwinnen van uitdagingen bij ponsen

12-11 Matrix Tools ontwerpt, produceert en verkoopt gereedschappen voor ponsen en plaatmetaalvorming. Het brede scala […]

Verspanen

Grote luchtvaartspelers bespreken toekomst smart manufacturing tijdens Hexagon-summit

12-11 Professionals uit de luchtvaartsector, van OEM’s en Tier 1-leveranciers tot MRO-specialisten, kwamen samen om […]

Verspanen

SRBA Group splitst activiteiten; naam Brecon Cleanrooms keert terug

11-11 SRBA Group in Tilburg is drie jaar geleden opgericht en kende een duidelijke driedeling […]

Bedrijf en Economie

‘Veilen is transparante en efficiënte manier om tweedehands bedrijfsmiddelen te verhandelen’

11-11 De aangescherpte koers van Van den Boorn is een direct antwoord op de Europese […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek