FNV trakteert metalektrobedrijven op chips

FNV Metaal trakteert donderdag de directies van Scania, DAF, Hyster-Yale en Nedcar op zakjes chips.

Met de actie probeert de vakbond te voorkomen dat werknemers verplicht worden vrije dagen op te nemen.

Door het tekort aan computerchips zijn er bij de bedrijven problemen met de productie. Met de actie probeert de vakbond te voorkomen dat werknemers verplicht worden vrije dagen op te nemen. Ron Peters, bestuurder FNV Metaal: “Als je werknemers verplicht vrij te nemen, wentel je het ondernemersrisico van een tekort aan materialen af op de werknemers. Dat is echt niet hoe het werkt.”

Zorgen over uitblijven cao

Om aandacht voor de zorgen te krijgen, gaan de vakbond en medewerkers met de chiptraktatie langs bij de directies. Dan zullen ook de zorgen over het uitblijven van een nieuwe cao aan bod komen. De metalektro heeft al sinds december geen cao meer. Vakbonden en werkgevers zijn sinds september in gesprek over een nieuwe cao Metalektro, tot dusverre zonder resultaat. Sinds januari zijn de bonden bezig met estafettestakingen door heel Nederland om een goede cao af te dwingen.

Donderdag leggen werknemers van Aalberts integrated piping systems (voorheen VSH) in Hilversum voor 48 uur het werk neer. Vrijdag volgen medewerkers van metalektrobedrijven in Emmeloord en Steenwijk, die voor 24 uur het werk neerleggen.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Nog geen loonbod voor nieuwe cao Metalektro

26-10 De gesprekken verliepen volgens FME in een constructieve sfeer, maar er liggen nog veel […]

Bedrijf en Economie

Cao-onderhandelingen Metalektro zijn begonnen

05-10 De FNV wil afspraken maken over meer dan alleen loon. Op de agenda staan […]

Bedrijf en Economie

Leden vakbonden stemmen in met cao-resultaat Metalektro

30-01 “Met deze nieuwe cao gaat niemand er op achteruit”, zegt Nicole Engmann-van Eijbergen van […]

Personeel en Opleiding

Nieuwe cao Metalektro: werknemers gaan er ruim 3% op vooruit

16-12 “Met dit resultaat kiezen we voor stabiliteit en vooruitgang”, zegt Albert Kuiper, bestuurder van […]

Bedrijf en Economie

Stevige cao-onderhandelingen verwacht

11-10 De huidige cao Metalektro loopt eind dit jaar af. De cao Metaal & Techniek […]

Personeel en Opleiding

Congres brengt werkgevers en vakbonden samen voor toekomst Metalektro

17-07 In de metalelektro werken circa 160.000 mensen bij ongeveer 1.100 bedrijven. De sector omvat […]

Personeel en Opleiding

Test met skills-paspoorten in metalektro

18-02 “De huidige arbeidsmarkt vraagt om een fundamenteel andere kijk op het matchen van mensen […]

Personeel en Opleiding

Acties in industrie en metaal voor zwaarwerkregeling

04-09 Met deze regeling kunnen mensen die zwaar werk doen eerder stoppen met werken. In […]

Metaalnieuws inBeeld

06/10/2026

Jubileummagazine 25 Jaar MetaalNieuws - METAVAK

08/09/2026

Officiële opening Tuwi Zwijndrecht: Connext Live

12/07/2026

54U Media, wij maken zichtbaar wat jij maakt, met Kennis, Kwaliteit en Bereik in de Maakindustrie

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026