Nog even geduld…

Het liefst had Jack Anbeek, hoofd plaatbewerking bij Hendriks plaatbewerking in Veenendaal, dat de nieuwe LVD kantbank Easy Form al in de komende zomervakantie zou worden geïnstalleerd. Hij en zijn collega’s moeten echter nog even geduld hebben tot maart volgend jaar. “Maar dan gaan we ook echt met sprongen vooruit.”

De afdeling plaatbewerking van Hendriks stalen bekistingtechniek produceert zowel seriewerk als speciaal-oplossingen. Met twee kantbanken en twee scharen van LVD, een CO2-laser en een fiberlaser worden staal, aluminium, roestvrij staal en sendzimir verzinkte platen verwerkt. De afdeling maakt stalen bekistingen voor het eigen bedrijf, leverancier van wand- en tunnelbekistingen, en ook voor het zusterbedrijf Hendriks Precon, ontwerper en producent van zowel eenvoudige als innovatieve prefab betonmallen voor alle denkbare toepassingen.

Toelevering
Daarnaast is Hendriks toeleverancier van plaatwerk voor onder andere constructiebedrijven en de beton- en plaatverwerkende industrie. En juist op dat gebied verwacht Jack Anbeek met de modernisering van de kantcapaciteit flinke winst te boeken “We investeren in een supermoderne machine, waarmee we ook in de toelevering een aantrekkelijke partij zijn.”
De twee kantbanken waarover Hendriks nu beschikt, zijn enigszins gedateerd. De oudste (500 ton, 7300 mm) is van 1995 en wordt nu vervangen. De andere, een wat jongere kantbank (320 ton, 4500 mm), wordt door LVD geretrofit, zodat hij weer helemaal up to date is. Maar het paradepaardje is straks natuurlijk de nieuwe Easy Form. De Easy-Form afkantpers van LVD verenigt nauwkeurigheid met een hoge productiviteit. Deze machine op basis van het PPEB-ontwerp is uitgerust met het gepatenteerde Easy-Form-systeem voor het monitoren en corrigeren van hoeken tijdens het buigproces. Easy-Form monitort de buighoek in real time en geeft onmiddellijk feedback aan de Touch-B-besturing, zodat elk stuk vanaf de eerste keer perfect is gebogen. Een CNC-bombeersysteem (V-as) zit standaard op modellen van meer dan 2 meter. Turbohydraulica zit standaard op modellen vanaf 220 ton.

Dag en nacht verschil
Hendriks heeft gekozen voor machine met een tonnage naar 640 ton en een lengte van 7600 mm. Daarmee gaat de plaatwerk-afdeling er qua tonnage behoorlijk op vooruit. Qua lengte niet. “Dat is niet nodig, want onze fiberlaser is 6 meter”, legt Jack Anbeek uit. “Eigenlijk doen we alles binnen de 6 meter.”
Hij weet wel dat de nieuwe afkantpers een dag en nacht verschil zal zijn met wat Hendriks nu heeft. “We hebben nu bijvoorbeeld nog geen hydraulische klemmen en geen zetassen. Straks hebben we een bank met de nieuwste bombering, die we veel sneller kunnen ombouwen en die in één keer supernauwkeurig buigt.”

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Plaatbewerking

LVD en partners maken Smart Factory Fusion zichtbaar

22-10 Na eerdere gezamenlijke evenementen bij Q-Fin in Bergeijk en Valk Welding in Alblasserdam, trekken […]

Plaatbewerking

LVD introduceert Cobot-buigsysteem

08-10 Ricobb is compact en gebruiksvriendelijk en gemakkelijk te verplaatsen, in te stellen en te […]

MetavakNieuws

Besten presenteert nieuwe HACO kantbank

05-10 De OptiForm is beschikbaar in vaste configuraties, waardoor HACO deze machines continu produceert en […]

Plaatbewerking

Technology Days bij LVD samen met Q-Fin, Valk Welding en Kumatech

19-09 Verbonden, slimme productieomgeving Drie dagen lang komen innovatie en integratie samen onder het thema […]

Plaatbewerking

LVD introduceert gerobotiseerde kantcellen op maat

05-09 Dankzij deze flexibiliteit past elk RBS-systeem perfect binnen de productieomgeving van de eindgebruiker. De […]

Plaatbewerking

HDA versnelt productie enorm met nieuwe kantbank

03-09 De vader van Stefan Houssart is in 1992 met HDA begonnen. Het is uitgegroeid […]

Plaatbewerking

LVD levert heavy-duty afkantpers voor commerciële ruimtevaart

27-08 Met deze opdracht verstevigt LVD zijn positie als betrouwbare partner voor geavanceerde buigoplossingen en […]

Plaatbewerking

Totaal vernieuwd Bax Innovasteel lonkt naar Nederlandse markt

23-01 Peter Bax is een gedreven ondernemer. Kort na de eeuwwisseling is hij begonnen met […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek