RoboJob keert met EMO-noviteiten terug in Gorinchem

Het is al voor de derde keer dat RoboJob deelneemt aan METAVAK.  De Belgische CNC-specialist verwacht  dat ook dit jaar de belangstelling groot zal zijn, vooral vanwege de twee nieuwste aanwinsten in het al ruime productportfolio.

Op EMO stelde RoboJob immers haar eerste ‘geïntegreerde’ model voor: de Turn-Assist 200i.  Bij dit standaardproduct – voor de automatisering van draai- en slijpmachines, en ook draai/freescombinaties – zijn de werkstuk aan- en afvoer, de robot, de bedieningsconsole én de veiligheid op één onderstel geassembleerd.  Dat biedt het voordeel dat deze automatisering erg makkelijk van de ene CNC-machine naar de andere verplaatst kan worden.  Een transpallet of vorkheftruck volstaat om de automatisering snel en gemakkelijk van de ene naar de volgende machine te verplaatsen, waar men ook meteen aan de slag kan.

Het was echter vooral de imposante Tower die met de aandacht ging lopen op EMO.  De rijzige toren toonde er niet enkel ‘werkstukbelading’, maar ook het beladen en ontladen van opspanningen.  Op termijn zal de Tower ook alle gereedschappen kunnen beladen, waardoor de autonomie van de productiecel nog verder wordt verhoogd.  Het wordt dan immers mogelijk om zowel enkelstuks als seriewerk door elkaar te produceren, wat de efficiëntie, de flexibiliteit en het rendement van de verspaner nog meer ten goede komt.

robojob-tower-(2)

De Tower van RoboJob toonde op de EMO niet enkel ‘werkstukbelading’, maar ook het beladen en ontladen van opspanningen. Op termijn zal de Tower ook alle gereedschappen kunnen beladen.

“We zijn erg opgetogen dat we op METAVAK onze klanten in eigen regio mogen verwelkomen”, vertelt CEO Helmut De Roovere.  “De EMO-beurs is een gigantische beurs die druk bezocht wordt door mensen uit de ganse wereld.  In Gorinchem kunnen we weer de banden aanhalen met onze klanten uit eigen streek.  Ook zij zullen natuurlijk erg benieuwd zijn naar onze nieuwste oplossingen.  We zullen hen dan ook met open armen ontvangen.”

RoboJob is specialist in de automatisering van CNC-machines.  Het bedrijf werd in 2007 opgericht, met als missie de maakindustrie opnieuw winstgevend en competitief te maken, en deze industrie opnieuw aantrekkelijk te maken voor jonge werknemers.  Met meer dan 25 jaar ervaring in de maakindustrie én meer dan 40 jaar ervaring in machinebouw heeft RoboJob alle knowhow in huis om gebruiksvriendelijke standaardoplossingen te bouwen die de verspanende industrie weer rendabel kunnen maken.  Met haar nieuwe Tower biedt RoboJob nu ook automatisering aan voor het uitwisselen van werkstukken én opspanningen.

RoboJob, stand 130

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Automatisering

RoboJob presenteert nieuwe servogripper op EMO

15-09 Acht jaar na de lancering van de eerste Tower presenteert de Belgische CNC-automatiseerder een […]

Automatisering

RoboJob lanceert nieuwe Tower op EMO

01-09 De eerste generatie van de Tower werd in 2017 eveneens op de EMO gelanceerd […]

MetavakNieuws

Interessant programma NIL Lastechnisch Kennisevent

25-08 Er staan acht praktijkgerichte lezingen van experts over actuele en relevante thema’s binnen het […]

MetavakNieuws

METAVAK: kennis, innovatie en vakmanschap voor de maakindustrie

25-08 Kennis en inspiratie voor de praktijk Tijdens METAVAK 2025 draait het niet alleen om […]

Verspanen

Index toont flexibele draaitechnologie op EMO 2025

20-08 Bezoekers van de EMO 2025, die plaatsvindt van 22 t/m 26 september in Hannover, […]

Verspanen

DMG Mori toont op EMO flexibele CNC-oplossingen voor het mkb

19-08 DMG Mori ontwikkelt oplossingen die toeleveranciers in staat stellen om toekomstbestendig te produceren. Machining […]

Verspanen

Cosen toont geavanceerde zaagoplossingen op EMO Hannover

19-08 Cosen, wereldwijd actief in industriële bandzaagoplossingen, introduceert op stand D050 in hal 17 diverse […]

Automatisering

Heidenhain introduceert TNC7-uitbreidingen en AI-ondersteuning op EMO 2025

16-08 Onder het motto Empower manufacturing toont Heidenhain samen met de merken AMO, ETEL, Numerik […]

Metaalnieuws inBeeld

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek

28/10/2024

Nieuwe lasersnijmachine LVD in drie modulaire designs