TIV, VILO en METAVAK Hardenberg slaan handen ineen

Nog een paar weken en dan is het zo ver. VILO, TIV en METAVAK hebben de handen ineen geslagen. Door de vele raakvlakken die de vakbeurzen met elkaar hebben, biedt beursorganisator Evenementenhal met deze positionering een compleet en gevarieerd platform aan exposanten en bezoekers. Door deze ‘krachtenbundeling’ verwacht de organisatie een interessant aanbod te kunnen presenteren.

Centraal in hal 3 van Evenementenhal Hardenberg bevindt zich op 3, 4 en 5 september METAVAK, de plek waar bedrijven uit de metaalbranche hun leveranciers ontmoeten. Dat daar behoefte aan is, blijkt uit het aantal aanmeldingen de afgelopen maand. Bedrijven kiezen bewust voor deze specialistische vakbeurs in de regio met uiteenlopende redenen: persoonlijk contact, nieuwe producten, netwerken en zaken doen, kennis delen en vergaren, et cetera.
Exposanten als Jörg Machines, Seco Tools, Boelens Machines , LCMC, Hagoort, Machinehandel Overmars, Posthumus, Wollschlaeger en Bendertechniek hebben afgelopen maand besloten om zich nog aan te melden voor METAVAK.

Grote diversiteit
Ook zijn er opvallend veel nieuwe gezichten in Hardenberg ten opzichte van de editie in 2012. Onder andere Vebru, Lubes Industries, Rösler, Hexagon, Hänel en De Vlamboog hebben besloten om zich op de vakbeurs te presenteren. De diversiteit van de organisaties die zijn ingeschreven, is eveneens opmerkelijk. Zo zal bijvoorbeeld de bekende energieleverancier Essent aanwezig zijn tijdens deze combinatie van vakbeurzen, maar ook eenmanszaken maken gebruik van de mogelijkheid om hun kwaliteiten onder de aandacht te brengen bij de bezoekers.

VILO
Veel bedrijven in de technische industrie komen dagelijks in aanraking met verpakkingen, intern transport, logistiek en opslag. Vertrouwde gezichten zoals Jungheinrich, Toyota, Still, Almat, Kompactor en UniCarriers zullen de nieuwste ontwikkelingen exposeren in hal 4, waar VILO is ondergebracht. Ook nieuwe bedrijven zoals Innovfoam, HSM en Nilfisk hebben zich aangemeld.

TIV
In de overige hallen zullen de TIV-exposanten zich presenteren. Door de samenwerking met VILO en METAVAK zal TIV dit jaar een verfrissende uitstraling hebben. De gehele beursvloer is opnieuw ingedeeld. Dit zorgt voor een nieuwe dynamiek tijdens alweer de 15e editie van TIV. Uiteraard zijn oude vertrouwde bedrijven weer aanwezig; zoals Duursma Industrietechniek, Horstra-Technology, Koninklijke Metaalunie, Ridder Data Systems en VDL. Ook nieuwe exposanten als Elektromotoren Emmen, ESV Berlikum, Festec Trade en GAWA zullen vertegenwoordigd zijn op 3, 4 en 5 september. Daarnaast zal de Koninklijke Metaalunie ook dit jaar weer de opening van de vakbeurs verzorgen. Paul Braakhuis, voorzitter van district Oost zal hierbij spreken.

Gratis entreebewijzen kunnen hier worden aangevraagd:
Voor METAVAK
Voor VILO
Voor TIV
(Wie vanuit advertenties in de vakbladen of via de branchevereniging in het bezit is van een code, kan deze hier plaatsen.)

Met één entreebewijs kunnen alle drie beurzen worden bezocht.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Directiewisseling bij Trumpf Nederland; Menko Eisma verlaat bedrijf

30-04 De komende jaren wil Eisma zijn energie, kennis en ervaring inzetten voor een nieuwe […]

Bedrijf en Economie

MetaalNieuws verwelkomt 8000ste volger op LinkedIn

30-04 Met een groeiende community bewijst MetaalNieuws dagelijks zijn toegevoegde waarde als verbindende schakel tussen […]

Bedrijf en Economie

Wilvo neemt Duitse specialist in hoogprecisie metaalbewerking over

30-04 Hiermee breidt Wilvo zijn competenties verder uit, met name in de hoognauwkeurige bewerking van […]

Automatisering

Pilot bij Goma om productie in maakindustrie slimmer te maken met AI

30-04 De pilot is een samenwerking tussen KickstartAI, het ministerie van Economische Zaken, FME en […]

Bedrijf en Economie

VEKI-regeling geopend vanaf 7 mei

30-04 De VEKI is bedoeld voor industriële bedrijven die investeren in bewezen technieken, installaties of […]

Bedrijf en Economie

Nieuwe ‘agentic factory’ ondersteunt operators bij diagnose en onderhoud

29-04 Meer druk op de fabrieksvloer Productiebedrijven staan onder toenemende druk om efficiënter en consistenter […]

Bedrijf en Economie

Industrie staakte in 2025 het vaakst

29-04 In totaal waren er vorig jaar 23 werkstakingen. Dat zijn er 13 minder dan […]

Personeel en Opleiding

Nog te veel bedrijven voldoen niet aan gezond en veilig werken

29-04 Dat blijkt uit de monitor Arbo in Bedrijf 2024–2025 van de Nederlandse Arbeidsinspectie. De […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek