Uni lock spantechniek bespaart ombouwtijd

Heinrich Kipp Werk biedt meerdere spansystemen die met elkaar compatibel zijn. Een voorbeeld daarvan is het Uni lock 5-assige modulaire systeem gecombineerd met het Uni lock nulpunt spansysteem. 

De Kipp-catalogus spantechniek omvat een groot aantal systemen en componenten, die modulair zijn opgebouwd. Ze zijn met elkaar compatibel en kunnen vrij worden gecombineerd. Twee van deze systemen met de naam  Uni lock vullen elkaar perfect aan. Met de combinatie ‘nulpunt spansysteem‘ en ‘5-assig modulair systeem‘ kan een machine zo efficiënt worden gebruikt.

De machinetafel wordt met het nulpunt spansysteem uitgerust. In slechts enkele seconden kunnen ook andere Kipp-spansystemen, zoals het 5-assige modulaire systeem of zelfs de 5-assige spanner, worden gewisseld.

Het opgezette 5-assige modulaire systeem is geschikt voor de bewerking van complexe, kleine en middelgrote werkstukken aan vijf kanten. Werkstukken kunnen op het
5-assige modulaire system worden gespannen of direct op het nulpunt spansysteem. Niet-productieve werktijden, zoals bijvoorbeeld voor het omspannen of uitlijnen van het werkstuk, vervallen zo.

Blokkeerpen
De herhaalbaarheid van beide systemen is circa 0,005 mm. Het centrale element is de blokkeerpen, die voor alle spansystemen wordt gebruikt. Door het grote assortiment pennen kan bijna elk willekeurig werkstuk worden gespannen. De blokkeerpennen wordt vormgesloten met het spanelement vergrendeld.

Het 5-assige modulaire systeem is door de uitbreiding niet alleen in systeemmaat 80 mm verkrijgbaar, maar ook in systeemmaat 50 mm. Beide kunnen in één opspanning met elkaar worden gecombineerd. Dit beide vele mogelijkheden bij de bevestiging van werkstukken.

Voordeel van het 50-systeem: kleine werkstukken kunnen zonder storende randen aan vijf kanten optimaal worden bewerkt. Daarbij is de spankracht max. 10 kN.

Kipp Nederland, stand 249

Tags

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Plaatbewerking

LVD introduceert Cobot-buigsysteem

08-10 Ricobb is compact en gebruiksvriendelijk en gemakkelijk te verplaatsen, in te stellen en te […]

MetavakNieuws

Veel machines live in actie op METAVAK – mis het niet!

06-10 De afgelopen dagen is er hard gewerkt aan de opbouw van de stands, en […]

MetavakNieuws

CNC LiftArm live in actie op METAVAK

06-10 Slim, veilig en efficiënt tillen De CNC LiftArm combineert hydraulische precisie met een robuuste […]

MetavakNieuws

Besten presenteert nieuwe HACO kantbank

05-10 De OptiForm is beschikbaar in vaste configuraties, waardoor HACO deze machines continu produceert en […]

MetavakNieuws

Spektakel bij Clash of the Grinders

04-10 Clash of the Grinders is een live slijpwedstrijd voor vakmensen in de metaalbewerking. De […]

MetavakNieuws

Efficiënt automatiseren met vacuüm

04-10 Voor toepassingen zoals de koppeling van een persstraat met portalen en robots levert Schmalz […]

MetavakNieuws

Wouters Cutting & Welding presenteert compacte fiberlaser Esprit Photon Lite

03-10 De Photon Lite is volledig in het Verenigd Koninkrijk ontworpen en gebouwd, met uitsluitend […]

MetavakNieuws

Slimme vingerbescherming

03-10 Exosustain levert exoskeletten die fysieke belasting verminderen, blessures helpen voorkomen en de inzetbaarheid van […]

Metaalnieuws inBeeld

13/10/2025

Slimme oplossingen voor efficiënte productie

30/10/2024

VIDEO: dit was Euroblech 2024

24/10/2024

Q-Fin wint EuroBLECH Award in categorie oppervlaktetechnologie

28/10/2024

WiCAM introduceert nieuwe buigmodule op historische plek