‘Best bewaarde geheim van Nederland’

De potentie van de Drechtsteden is het best bewaarde geheim van Nederland. Dat was de indruk die voorzitter Ineke Dezentjé Hamming van ondernemersorganisatie FME opdeed bij een werkbezoek aan Young Professionals en Fokker Industries.

Dezentjé zei het inspirerende voorbeeld van de maakindustrie in de regio Drechtsteden mee te nemen als voorbeeld voor de Europese adviesgroep over Industry 2030. Het doel van het werkbezoek was Dezentjé te informeren over de Groeiagenda van de Drechtsteden en te laten zien hoe Smart Industry in de Drechtsteden cross sectoraal samenwerkt.
Het werkbezoek begon met een presentatie door Young Professionals Drechtsteden. Het Young Professional programma bestaat uit challenges waarvoor jong talent van een aantal topbedrijven binnen tien werkdagen een concrete oplossing bieden. De teams gaan aan de slag in wisselende samenstellingen met diverse achtergronden. In het programma wordt innovatiekracht gestimuleerd door mensen uit diverse disciplines in teamverband te laten excelleren. Zij werken met een concrete opdracht aan deeloplossingen voor nieuwe producten, diensten of toepassingen. Dat levert unieke crossovers en innovatieve oplossingen op.

Fokker Technologies
Vervolgens stond een bezoek aan Fokker Technologies in Papendracht op het programma. Daar gaf vice-president Steven Soederhuizen een korte introductie op de luchtvaartsector en ging hij meer specifiek in op de rol van moederbedrijf GKN Aerospace voor de luchtvaartbouw in Nederland. Ook sprak hij met Dezentjé over het belang van de Economic Development Board voor de Drechtsteden en de Economic Board Zuid-Holland.

Bedrijvengids

Ook interessant voor jou

Bedrijf en Economie

Ruim drie kwart technologiebedrijven geraakt door Iran-oorlog

12-10 De impact werkt door in de financiële positie en bedrijfsvoering: bedrijven schroeven hun productie […]

Bedrijf en Economie

Wat betekenen Prinsjesdag-plannen voor MKB-maakindustrie en technologische industrie?

21-09 In de analyse van de Metaalunie zijn de kabinetsvoornemens afgezet tegen de belangen van […]

Bedrijf en Economie

Metaalunie en FME: innovatie krijgt impuls, maar maakindustrie blijft klem zitten

15-09 Stappen in de goede richting In een eerste reactie op de Miljoenennota is Metaalunie […]

Personeel en Opleiding

Metaalunie en FME: Kabinetsplannen voor technisch mbo nog niet genoeg

08-07 Nog lang niet genoeg Volgens FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, houden de […]

Bedrijf en Economie

FME presenteert in Actie-Agenda Regeldruk voor elk knelpunt een oplossing

08-06 FME is positief over de ambitie van het kabinet om regeldruk te verminderen en […]

Personeel en Opleiding

Verbetercheck geeft meer grip op werkdruk

01-06 In 2025 had 31% van de werknemers te maken met hoge werkdruk. Het is […]

Bedrijf en Economie

FME viert 75 jaar technologische vooruitgang

25-05 Voor FME is het event een moment om samen terug te kijken op 75 […]

Toeleveren

Kwart technologische bedrijven stelt investeringen uit door handelsoorlog

03-05 Dit blijkt uit een nieuwe enquête van ondernemersorganisatie FME onder 156 technologiebedrijven. Deze leert […]

Metaalnieuws inBeeld

06/10/2026

Jubileummagazine 25 Jaar MetaalNieuws - METAVAK

08/09/2026

Officiële opening Tuwi Zwijndrecht: Connext Live

12/07/2026

54U Media, wij maken zichtbaar wat jij maakt, met Kennis, Kwaliteit en Bereik in de Maakindustrie

11/03/2026

Micro LaserSystems TechniShow 2026